Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 55. 000Ft-ért szemüveg....

55. 000Ft-ért szemüveg. Reális ár?

Figyelt kérdés

délelőtt elmentem csináltatni egy új szemüveget,jó még a régi is(végülis nem is olyan régi...2-2,5 éves talán)de úgy voltam vele nem árt ha van még egy...


sikerült kiválasztani 13.000-ért egy keretet,a lencse egyenként 20.300,+csiszolás 2000Ft.a dioptria jobb:


-3.75, bal:-4.25.a végeredmény 55.000Ft.(nem Pest,nem megyeszékhely)


mindenféle extra van rajta..annyira nem vagyok képben, de gondolom ettől csak jobb lehet...karcmentesítés,UV--szűrős stb..és állítólag ez még csak nem is számít luxusnak...


a mostani szemüveget anno kb.37.000-ért vettem..szóval végülis az áremelkedés reálisnak tűnik..


tehát mik a tapasztalatok??egy strapabíró,igényes szemcsi mennyi?


ha mondjuk vettem volna valahol(akár Tesco) egy olcsóbb keretet,(3-4000Ft-ért)azt tényleg belecsiszolták volna?vagy az tuti ráfizetéses lenne?


annyira bosszant az az ár,bár már mindegy.(


amúgy még csak 20 vagyok..szóval ez azért elég nagy érvágás,bár tudom mindenkinek az lenne......:O


2009. aug. 6. 10:31
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
amúgy egy ilyen árkategóriás szemcsinek meddig kell bírnia kb.napi! használattal?
2009. aug. 6. 10:32
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
mért ilyen sok a lencse?:O általában a keret a drága.. lencsét ien full extrásan 10 ből is meglehet usznii.. milxen márkáju akeret?
2009. aug. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Crizal Alizé a lencse márkája,a keret nem tudom,nem az alapján választottam..azt nem tudom kiolvasni amit a megrendelőlapra írtak...:(
2009. aug. 6. 10:39
 4/15 A kérdező kommentje:
Először azt hittem a csiszolás dobja meg,azért elég sokat kell rajta csiszolni,(a dioptria miatt)h.ne legyen szódásüveg,de az elvileg 2000Ft...a megrendelőlap szerint...
2009. aug. 6. 10:41
 5/15 anonim válasza:

Sajnos ma már a lencse is drága ha minöségit kérsz.Az én szemüvegem 58 ezer ft volt de anyum a héten csináltatott és neki 52 ezer lett pedig nem nagy a dioptria(1.5).

Mai világba már minden drága de szemüvegböl érdemes a minöségit venni

2009. aug. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A keret nem sok, de a lencse elég drága. Gondolom olyan keretet választottál, amibe nehéz belecsiszolni a lencsét. Azok a szemcsik szoktak drágábbak lenni a csiszolás és fúrás miatt, aminek nincs kerete. Lehet, hogy te is ilyet választottál? A sok extra réteg meg tök felesleges rá, csak az árat növeli... én már kitapasztaltam, hogy némelyik rétegnek semmi értelme. Elég rá egy karcmentesítés meg egy réteg a számítógép ellen. Bár úgyis karcos lesz a használattól, de mindegy. Ha valahol vettél volna egy keretet, azzal sem jártál volna jobban, mert nem biztos, hogy bele tudták volna csiszolni a lencsét... régebben én is érdeklődtem optikában erről. Én most áttértem kontaktlencsére, nekem az egy évre kb. 32ezer Ft, kevesebb, mintha évente vennék egy szemüveget. Jah és a tartóssága... hát rendszeres használat mellett megkopik a keret festése, mert ezek már nem olyan tartósak, mint régebben, időnként ki kell cserélni a papucsokat, mert elszíneződik és az is pénzbe kerül. Nekem a mostani szemüvegem egy éves, de már pattog róla néhol a festés. Én sokallom az 55ezret egy hétköznapi szemüvegért.

21/L

2009. aug. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
én is ezzel nyugtatom magam,h.nyilván nem véletlenül kerül ennyibe.mégiscsak naponta hordani fogom.akkor már ne ezen spóroljak.lemondhatnék az UV szűrőről,karcolódás-mentességről meg mindenről,de akkor meg azon járna az agyam h.de hülye vagyok...
2009. aug. 6. 10:48
 8/15 A kérdező kommentje:

utolsónak:

értem.amúgy nem keretmentes a szemüveg.teljes keretes...nem tudom mi dobta így meg az árat.(

2009. aug. 6. 10:49
 9/15 A kérdező kommentje:
volt már lencsém is,de valahogy akkor nem jött be..nekem túl macerás,meg hamar fáradt a szemem tőle...akkor is amikor vadiúj volt..
2009. aug. 6. 10:50
 10/15 anonim ***** válasza:
Én szerintem azért egy szemüveget jó esetben évekig hord az ember, tehát ha megveszed valóban olyat vegyél ami neked tetszik, kényelmes. Ha neked ez tetszik, akkor rendben van, de inkább egy tetsző szemüvegre költs többet, mint olyanra ami neked nem tetszik annyira, és mondjuk 10.000 Ft-tal olcsóbb.
2009. aug. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!