Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » IntraLASIK szemműtét, hosszútá...

IntraLASIK szemműtét, hosszútávon kockázatosabb?

Figyelt kérdés

PRK műtétet szerettem volna, a hámréteg lekaparásával már egészen megbarátkoztam, lassan ugyan de visszanő.

Viszont a lebenyes megoldást, még ha lézer is vágja el akartam kerülni, de állítólag a -8-as dioptriám csak ezzel tudnák megcsinálni, PRK-val kb. 50% lenne.


Mennyire sérülékeny a lebeny? Mikortól, mennyire lehet dörzsölni? Gondolom olyan rendes szemnyomkodást soha többé nem lehet.

Mekkora erőhatástól lehet baja? Ha valaki szembecsap, belenyúlok, dörzsölődik?


Nem tetszik a gondolat, hogy életem végéig egy soha vissza nem növő, sérülékeny lebeny marad a a szememen. Olvastam már sok mindent, valakinek állítólag vissza tudták rakni, valaki megvakult...

A klinika szerint ha már elmozdul úgyis mindegy - azaz ha kiütik a szemed, eltörik a koponyád, nem a lebeny lesz a legfontosabb. Azért én szívesebben lennék látó koponyasérült. Viszont egy pasi a blogjában az írta, hogy ujjal való belenyúlástól is elmozdult neki, ha csak életveszélyes balesetben sérülhetne akkor miért sérül meg még állítólag 1 évvel a műtét után is?


A másik dolog az az ára, kétszerannyiba kerül, mint a PRK. Megéri?


2012. okt. 1. 18:07
 1/4 jamesbond ***** válasza:

Az IntraLASIK sokkal biztonságosabb a régi LASIK-nál.

Itt marad egy perem a lebeny szélén, ami lényegesen stabilabb, mint a mechanikusan vágott lebenynél.

Én ettől függetlenül is a PRK-t választottam, mert még mindig az a legbiztonságosabb.

Elég durva fájdalmaim voltak, de túl vagyok rajta és pár éve elfelejthettem a lencsét.

Szerintem érdemes lenne másik klinikán is ajánlatot kérni, mert -8 az simán megy PRK-val.

Nincs annyi haszon rajta, így inkább a másikat ajánlják.

De alaposan utána kell nézni, mert még most is több helyen csinálják a sima LASIK-ot mindenféle marketing név alatt (pld. Zyoptix), és azt semmiképp nem szabad bevállalni.

Szánj rá időt és fáradtságot, és mindenképp TE dönts!

2012. okt. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sima LASIK-ot semmiképpen sem szeretnék, a PRK-t vállalnám.

Viszont a lebeny lézerrel sem igazán tetszik, na meg az ára is nagyon sok.

Intralasikot - ha jól tudom, csak a Focusmed és az Optikmed csinál, pl. az Optimum sima Lasikot.

A Sotén pedig csak PRK van? Nekik nincs valami áttekinthető honlapjuk, de oda is szeretnék elmenni.

2012. okt. 7. 13:22
 3/4 anonim válasza:
IntraLASIK műtétem volt több, mint 1 éve a Margitszigeten, a vállalás szerint olvasáshoz szemüveget ígértek, de nem romlott vissza a közellátásom se. Ne várjon senki, aki megtudja fizetni.Egyáltalán nem érzem veszélyesnek. Inkább nem megyek üdülni évekig, nagyon örülök, hogy megszabadultam az erős szemüvegtől.
2012. dec. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem most volt tagnap IL műtétem. Sok tévhit van a lebeny és a sérülésveszély miatt, ami főleg a sima LASIK eljárásra igaz, ahol késsel vágják a lebenyt. Az IntraLASIK-nál lézer vágja azt is, sokkal precízebben és pontosabban tudja mint egy szike ezt könnyű belátni nanomm pontossággal. El nem mozdukl csak úgy, nálam sem volt eddig semmi gond, viszont pár napig tényleg óvatosnak kell lenni , de első nap van kontroll ha elmozdul visszaigazítják, utána már ritka az elmozdulás. maga az elmozdulás még nem veszélyes, megigazítják, ha leszakad és elvész az sem vakságot jelent, ill. nem teljeset funkcionális vakságot, mert ugye 8-10 dioptriányi szaruhártya eltűnik ,de lehet rajta segíteni, szaruhártya átültetéssel, halott donortól ( élő ember nem fog a kedvedért megválni a szaruhártyájáról :)

De erre még nem volt példa az Optik+Med-nél csináltam a műtétet nem volt még ilyen esetük, elmozdulás volt ,de az is csak az első nap. Vigyázni kell rá persze pár hétig, pl. megdörzsölni erősen nem szabad, meg az első hónapban a legjobb ha sehogy sem dörzsölöd. Be kell tartani az előírásokat, amit mondanak neked és akkor nem lesz baj, nagyon ritka a szövődmény és ha mégis akkor lehet kezelni.


Én olyan esetről is tudok, mikor valakinek pár hónapos IL műtöttként autóbalesete volt és jól orrba gyűrte a légzsák, elég rendesen átépítette az arcát ,de lebeny kibírta és szeme is. Olyan egy hónap után már visszatapad annyira (ha visszanőni teljesen sosem fog), hogy már nehéz csak úgy kimozdítani, ha meg olyan erős üti szemet ,hogy elmozdul akkor ott egyéb sérülések is lesznek. Azért is vannak kontrollvizgálatok ,hogy ellenőrizzék nincs-e valami baj.

2013. jan. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!