Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kettős látás, vélemények? (a...

Kettős látás, vélemények? (a többi infó a részletekben)

Figyelt kérdés

Kb. pár éve felfedeztem, hogy képes vagyok valódi kettőslátást produkálni (tehát külön látom a szemeim által küldött képeket), de eddig nem nagyon foglalkoztam a dologgal, most azonban jobban elkezdett érdekelni a dolog, ugyanis ez nálam annyiból különös, legalább is én annak érzem, ugyanis az a helyzet, hogy magától nem szokott előjönni a kettős látás, hanem tudom kontrollálni hogy külön lássam a két képet vagy épp normálisan, 1 másodperc alatt át tudok térni kettőslátásra, vagy épp vissza normálisra, és mindezt tudatosan, a kérdésem az, hogy ez a dolog mennyire mondható súlyosnak ill. károsnak. Valószinűleg tartom hogy a szemtengelyeimmel lehet összefüggésben a dolog, ugyanis kiskoromban ha zavarodott vagy ideges voltam, a jobb oldali szemem hajlamos volt teljesen kifele nézni, úgy hogy észre sem vettem, miközben a bal oldali szemem maradt középen, mostanában valamivel ritkábban fordul elő ez a probléma. Amikor tudatosan produkálok kettőslátást (kb 98%-ban tudatosan, tehát ugymond direkt, a maradék kb. 2% vagy még kevesebb amikor magátol jön elő és nem direkt, de ez eléggé ritka) olyan érzés mintha a szemizmaim tudnám ellazitani, és ennek eredménye képpen kapok 2 képet. Esetleg ha számít valamit, a korom 20 év. Elnézést kérek a helyesirásom miatt, angol billentyűzetről irok és pár betüt nem sikerült elővarázsolni.


Várom a tanácsokat / tapasztalatokat / észrevételeket.


Tisztelettel,


2009. aug. 1. 04:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Ilyet én is tudok körülbelül pont úgy,ahogy leírtad.Annyi,hogy én rövidlátó vagyok,bár nem tudom befolyásolja e.....Nekem is így van ha nézek egy tárgyat és koncentrálok akkor én is ugyanúgy kettőt látok!De szerintem nem probléma,hacsak nem spontán magától jön,mert az már sokkal rizikósabb!

Nem tudom,biztos van valamilyen uri gelleres adottságunk:D

De komolyra fordítva a dolgot én eddig nem foglalkoztam vele,hogy jó e vagy nem,na azt nem tudom.

2009. aug. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!