Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehetséges, hogy fordítva van...

Lehetséges, hogy fordítva van benn a kontaktlencsém?

Figyelt kérdés

Tegnap tanítottak be, és a nő aki mutogatta szerintem rosszul mondta, mert mindenhol azt látom, hogy a széleinek nem kifelé kell hajlania enyhén, hanem befelé, mintha egy normál félgömb lenne.

Nekem viszont mikor ránézett és a szélei kissé kifelé íveltek, akkor mondta, hogy úgy a jó úgy kell betenni. Ma reggel is úgy tettem be, és nem mozdult el, meg nem esett ki, de picit érzem hogy rajta van a szememen, és olyan, mintha hajszál lenne a szemben, de nem erősen zavaróan, szóval nem bök, nem könnyezem, de érzem, hogy ott van benn valami, és nem teljesen észrevehetetlen az érzés.


Ha jól gondolom egy helyesen betett lencse olyan mintha ott sem lenne, vagy nem így van?


Na nekem nagy valószínűséggel így van benn most: [link]


És nem így: [link]



Ezek szerint rosszul van feltéve? És mi lesz ha most nem tudom kivenni, mert nem olyanok a körülmények? Ha így maradok estig akkor lesz valami bajom? Vagy károsodik a lencse, a szem, vagy valami? Vagy csak zavaró és ennyi? könnyezni nem könnyezek, és a szemem sem ég meg nem vörösödik be, csak a kevés érzet (de érezhető, és ha lehet megszüntetném) van, mintha egy vékony hajszál mindig rajta lenne a szemfelszínen..


Szerintetek? Bocs de kezdő vagyok, és még sokat kell tanulnom, hogy jól menjen!


Köszi előre is!!



2012. szept. 18. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, én ha kifordítva rakom be véletlen a lencsémet, alig bírom kinyitni a szememet és pillanatok alatt vérvörös lesz. Szerintem jól van benn, csak még szoknia kell a szemednek, néha én is érzem, hogy benn van, pl. huzat vagy erős napsütés után, ha lázas vagyok (olyankor el se bírom viselni, vagy ha be fog gyulladni a szemem, a lencse már előre "jelez".
2012. szept. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De tényleg úgy tettem be ahogy a rossznak jelölt ábra mutatja... lehetséges lenne, hogy rosszul van benn és mégis megmarad és nem esik ki meg semmi drasztikus?

A szemgolyó alsó részén érzem jobban, hogy piszkál kicsit, mintha egy mosolygós smiley száj formáját néznénk mintának, na olyan formában és olyan területen érzem, lehet hülye a példa.. :)


Érzem, hogy ott van miközben semmi baja a szememnek, nem vagyok huzatban nem gyulladt meg semmi, lehet hogy pont azért érzem a széleit mert kifordítva van és a kihajló éleket érzem irritálónak?

2012. szept. 18. 09:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ha fordítva teszem be akkor könnyezik a szemem és nagyon szúr, nem tudom a szemem nyitva tartani sem.

De persze amint tudod vedd ki és nézd meg jól, fordítsd ki, nézd meg hogy úgy gömbölyűbb-e... ha igen akkor úgy rakd be. Lehet hogy egy kis porszem van csak alatta azért érzed a lencsét. Eleinte nekem mindig ez volt, ahogy próbáltam berakni ráment valami por és az zavarta a szememet kicsit. Mostmár hogy gyorsabban berakom nincs ilyen baj:)

2012. szept. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, az is gond lehet, meg még lesz is biztosan, hogy tapogatom, szerencsétlenkedek még vele, és szöszmöszös lesz, persze lemosom, de finom piszok lehet marad alatta, ha nem tökéletes a mosás, vagy nem egyből kerül rá a szemre, hanem próbálkozások 2-3-4-5 után sikerül csak, és közben nem öblítem át minden meghiúsult kísérlet után. Olyan tökéletes tisztának nem is tudom hogy lehet megtartani így, ha nem elsőre sikerül... de már ügyesebb vagyok minden alkalommal....


Köszi!

2012. szept. 18. 12:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!