Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem tudom kivenni a kontaktlen...

Nem tudom kivenni a kontaktlencsém? ( f o n t o s)

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem bírom kivenni, száraz is a szemem, pechemre pont olyan szemcsepp van itthon, amit kontaktlencsére nem szabad cseppenteni. Már iszonyatosan fájnak a szemeim, és homályosan látok. Ha oldalra húzom akkor sem tudok kivenni, összecsippenteni meg még úgyse. Már annyiféle képen próbáltam. Hogy tudnám elérni hogy kiessen esetleg magától, vagy valami amire rátapad és lejön? Optikushoz nem tudok menni, nem rendel ma.
2012. aug. 1. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
pucolj egy kis hagymát.. és ha bekönnyezel kitudod szedni.. vagy szippants egy kis borsot..prüszkölsz egyett és bekönnyezel..legalábbis és mindig..
2012. aug. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Cseppents a lemosó folyadékodból a szemedbe, aztán próbáld úgy, hogy a kezed száraz.
2012. aug. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Nekem a legjobb módszer kivételre:

egykezes módszer, jobb kézzel jobb szemből, középső újjal lehúz a szemhéj (közben kinézel magadnak egy pontot kicsit feljebb a szemmagasságodtól és rohadtul nem pislogsz!) mutatóval félre-le húz a lencse (látod is, mintha víz csorgna a szemed előtt), majd innen szintén a mutató és hüvelyk újjal összecsíp. A középsővel mindvégíg lehúzva tartod a szemhéjjad.

Egyébként meg vegyél kontaktlencséhez is használható műkönnyet. Bármikor jól jöhet, pl. az ilyen esetekben, vagy ha nem is akarod kivenni, de fáj, viszket, idegentest érzésed van benne. Lehet kapni patikában és optikusnál is.

2012. aug. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
sikerült kivenni ?
2012. aug. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha nagyon nem megy, indulj szemészeti ügyeletre. Tesómmal is volt ilyen:S
2012. aug. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, sikerült kivenni. Jól megszenvedtem vele.

Nem gondoltam volna, hogy egy éjszakázást sem bírok ki, olyan szinten kiszáradt a szemem. Reggel mikor felébredtem, olyan érzésem volt, minta valami nyomná a szemgolyóm.

De végül is sikerült, köszi! :)

2012. aug. 1. 21:58
 7/7 anonim válasza:
Lehet hogy rosszul veszed ki én Én úgy veszem ki hogy lehúzom a fehr részre így köbö kicsit oldalra és le is szóval sarokba és ott össszecsippentem azv első hétben énse tutam kiszedni de az a lényeg hogy nem izgulj és ne stresszelj mert úgy nehezebb és ne félj nem nyomod ki a szemed..( tapasztalat:)
2012. szept. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!