Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Belement vmi a szemebe és nem...

Belement vmi a szemebe és nem tudom kiszedni mit tegyek?

Figyelt kérdés
valsezg a felső szeméhelyamra belülre tapadt mer a golyómón nem lehet semmit sem látni.mit tegyek?
2009. júl. 31. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
én is jártam már így, nekem csak a szemdoki segített. De akkor már kinyitni nem bírtam annyira fájt. nekem az arcradír szemcséje tapadt fel belül a szemhélyamra. Minden egyes pislogásnál karcolt egyet a szememen.
2009. júl. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
84%

Nekem is volt ilyen problémám nekem is a felső szemhéjam falára tapadt valami,orvosnál is voltunk de nem tudta kiszedni.

Hanem azt csináltam hogy a szememet gézzel bekötöztem és egy éjszaka rajta volt sőt még tovább is és hipp hopp elmúlt a szúró fájdalom.

De figyi valamikor úgy érzed mintha szúrna és megörülsz már mert nem tudsz rendesen nézni,de az lehet attól is, hogy ami belement a szemedbe az felsértette a szémhéj falát.

Javaslom a szemcseppet:D

2009. júl. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
szemhéjamra, bocsánat!!!!!:-)
2009. júl. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
92%
nekem porszem volt a bal szemhéjam alatt. egy napig rohadtul csikart meg fájt aztán kialudtam. :)
2009. júl. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne halgass senkire,menj el a szemészetre.A szemeddel nem szabad játszani.
2009. júl. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg azt, hogy fogsz egy pohár vizet a szemedhez teszed, úgy, hogy teljesen beleérjen a vízbe és amikor már benne van a vízben, próbálj meg minél többet pislogni. nekem ez segített, ha szerencséd van, neked is kimossa azt a valamit. de ha nem, akkor menj a szemészetre.
2009. júl. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

igen, az utolsó jól mondja, hajolj a pohár víz fölé, nagyanyám szerint az "kihúzza" azt a valamit :D népi badarságnak hangzik, de egy próbát megér.

másik taktika: hagymát apríts, hátha sikerül kisírni.

esetleg szemcsepp

kézzel ne nagyon piszkáld

ha nem jön ki, holnap doki (ügyelet)

lehet kialszod amúgy.

langyos vízzel is mosogasd.

2009. júl. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
reggel felkeltem de már nem szúrja a szememet az a bizonyos dolog csak kicsit fel van dagadva a szemem.
2009. aug. 1. 08:19
 9/12 bumbi02 ***** válasza:
72%
én eccer motorozás közben szereztem be egy bogarat a szemembe ami aztán mire hazaértem felforgott a szemem felsö részére onnan áttapadt a szemhéjam falára hajnali 2ig nem birtam aludni aztán házilag kimütöttük, szemhéjamat kiforditottuk amennyire lehetett aztán vizes zsepi csücskével lekotortuk:)az illető aki ezt levezényelte (anyám bnöje) orvos és épp akkor aludt nálunk szal meg usztam egy utat a szemészetre:)
2009. nov. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 lekope válasza:
Köszönöm az ötleteket, nekem a hagymás megoldás segitett, 1 napja volt benne valami aprobb szilánk/èpitèsi törmelèk, a felső szemhèlyamra volt ragadva, pontosan èreztem, hogy hol van de nem látszott nem lehetett kiszedni, a hagyma bő könnyezèssel simán kiszedte.
2021. jan. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!