Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Éjszakai kontaktlencse?

Éjszakai kontaktlencse?

Figyelt kérdés

(1)Hol lehet ilyet kapni?

(2)Mennyibe kerül?

(3)Valóban működik-e?

(4)14 évesen lehet használni?

(5)Ez eldobható vagy többször is lehet használni?

(6)Ehezis szükséges szemvizsgálat?

(7)Tapasztalatok?



2012. júl. 9. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:

(1) Bármelyik optikában.

(2) Minőségtől függően,van 4 ezerért és 26 ezerért is kontaktlencse / hónap. Írd be a keresőbe és nézz szét egy optika honlapján.

(3) Annyit jelent, hogy aludhatsz is benne, ha akarsz. Az egyik ismerősömnek volt ilyen. egy hétig használatos volt az övé. Mondjuk a szemedet és a lencsét is kíméled, ha kiveszed. Ezt, hogy bent hagyhatod, kényelmi indokok miatt találták ki. De ha érzékeny a szemed és nagyon nem bírja a lencsét, akkor nem érdemes erőltetni.

(5) Minden kontaktlencse eldobható, semelyik sem tart örökké. Egy napostól az egész évesig sokféle lejárati idejű van. Ezt is az optikában érdeklődheted meg.

(6) Nem, de ha nem teljesen egészséges a látásod, akkor ajánlott, hogy láss is valamit... Igazából nem kell recept a kontaktlencséhez, de ha élesen akarsz vele látni, akkor akkor is megvizsgálnak, ha tudod a szemüveged adatait, mivel a kontaktlencséhez egy kicsit más kell. Valamint ha első darab, akkor általában be is tanítanak a használatára. Vagy sima színes lencsére gondoltál?

(7) Ahogy mondtam, egyéni. Nekem az összes nyálkahártyám nagyon könnyen bedurran, tehát a lencsét is amikor csak lehet nem viselem. Egy nap sem szeretem túl sokáig hordani, a lejárati időn túl sem (nekem havi van). Egyébként pedig azért szeretem, mert sok szempontból kényelmesebb a szemüvegnél (nincs kosz, nincs leesés,több helyzetben viselheted stb.)

2012. júl. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én arra a lencsére gondoltam amit beteszek este és az este formálja a szememet vagy mit csinál reggel kiveszem és akkor néhány napig élesen látok lencse nélkül meg szemüveg nélkül is
2012. júl. 18. 19:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Fú, én ilyenről még nem hallottam. Amit elmondtál az alapján a lézeres szemműtét elvét másolja. De nem tudom, vigyázz azért vele. Nehogy valami sarlatán ajánlotta cucc meggyötörje a szaruhártyádat, az nem éri meg. Ettől függetlenül szerintem továbbra is érdeklődhetsz efelől is az optikában, de egy sima kontaktlencse vagy ha telik rá, egy lézeres beavatkozás is megoldás lehet.
2012. júl. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, még az jutott eszembe, hogy már csak azért is furcsa ez a dolog, mert pl. képzeld el, hogy beállítja a szemedet annyira, amennyire kéne, aztán-ahogy írtad,- fokozatosan visszaállna. Amikor az eredeti romlottsága és a jól beállított között van átmenetben, akkor hogyan látsz?


És továbbra is furcsa, hogy azon alapszik, hogy más alakot akar ráerőszakolni a szaruhártyára, de ha erről többet megtudsz, majd írd már le kérlek, engem is érdekelne.

2012. júl. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én wikipédián olvastam erről bemásolom hogy ott mit irtak:


"Éjszakai lencsék

Az éjszakai lencséket lefekvés előtt teszik be, és

egész éjszaka bent vannak; ezalatt formálják a

szaruhártyát. Ez a hatás elég arra, hogy

használója egy-két napig szabad szemmel is jól

lásson."



Amugy itt van a link is:hu.m.wikipedia.org/wiki/Kontaktlencse

2012. júl. 19. 00:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát, csak a szemészetet tudom javasolni, ott kérdezd meg, hogy ez van-e itthon, és kinek teszik fel. Nem tudom, én megvagyok a hagyományossal is :D
2012. júl. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 corbezzola válasza:

Helló


Annak idején mikor én hallottam erről akkor Magyarországon 2-3 helyen lehetett kapni. Kecskemét, Veszprém és talán Budapest. Én Veszprémbe mentem.

A kivizsgálás 10e ft volt a kontaktlencse pedig 120e ft.

Igen, működik, már 3 éve használom és semmilyen mellékhatása nincsen. Minden este beteszem a lencsét, amit kb 10 percig érez az ember, de hozzá lehet szokni, ha alszol akkor meg nem érzed. Én személy szerint nagyon szeretem és nem bántam meg, hiszen a hatása nem végleges, mint egy műtétnek, 2-3 nap és visszaáll a szem. 1-2 évig lehet használni a lencsét, függ attól hogy mennyit használod és hogyan bánsz vele (tisztítás).

Szükséges szemvizsgálat, mivel a te szemedre állítják be a lencsét, teljesen egyedi.

két dolog van amit nem szeretek.1: ha valami kosz van rajta (szempilla, szösz) és úgy rakod be akkor borzalmas érzés, nagyon szúr, azonnal ki is veszed a lencsét. 2: ha éjszaka nem tudsz aludni és bent van a lencse akkor a vergődésen kívül nem igazán tudsz mit csinálni, mivel ezzel a lencsével nem igazán tudsz nyitott szemmel lenni.

Sose gyulladt be tőle a szemem.

Reggelente meg felemelő érzés, hogy semmi nem szükséges és élesen látok :)

2015. márc. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!