Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért túlozzák el ennyire ezt...

Miért túlozzák el ennyire ezt a kontaktlencse dolgot?

Figyelt kérdés

2 éve viselek lencsét, és eleinte betartottam a szabályokat, azonban sokat teljesen feleslegesnek tartok.

A folyadékot hetente cserélem, és semmi bajom nincs miatta. Nem mindig mosok kezet kivétel és berakás előtt, azonban ezzel sem volt sosem problémám. Általában túlhordom a lencsét anyagi okok miatt, és egy havi lencse simán hordható másfél hónapig is. Akkor miért cseréljem havonta?

az internetről renelést sem értem. Miért félnek tőle ennyire? Ha egy minőségi, megbízható oldalról rendelnek, akkor nem érheti baj az embert. Miért veszik meg majdnem 2x annyiért inkább a boltban?

Jó, megértem, hogy a szem nagyon fontos, és senki sem szeretne megvakulni, azonban nem túlzunk egy kicsit?


2012. júl. 4. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez kicsit olyan, mint a szerencsejáték. Ismerősöm is kábé azt csinálta, amit te, aztán egyszer bedurrant a szeme teljesen, el is tiltották a kontaklencse viselésétől egy ideig... Úgyhogy nem annyira túlzás ez. Mondjuk a rendelésben szerintem sincs semmi rizikó ha tudod mit kell kérni, de például a kézmosás miért luxus mielőtt a szemedben kezdesz el turkálni?
2012. júl. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam, mint Te. Benne aludtam, 2és fél hónap volt a legtöbb amíg hordtam a havit, sz.a.rtam az egészre. Soha semmi bajom nem volt. Mondjuk amikor félrészegen behugyozva a mobilom aksiját kiszedtem és feltöltöttem kontaktlencse folyadékkal, akkor kidobtam a lencsét (na meg a mobilt is sajnos).

Ha jól megmosod előtte a kezedet nem lesz semmi gond. 6 évig viseltem kontaktlencsét, egyszer volt kötőhártya gyulladásom, amit allergiának hittek és 2 hónapig vörös szemekkel mászkáltam. Akkor meguntam az összes szemdokit, összeszedtem az összes spórolt pénzem és megműtettem. Lényeg a lényeg, ezt sem veszem túl komolyan. Mindig elfelejtek cseppenteni...

Kicsit elkalandoztam. A kontaktlencsére visszatérve, mindig akkor mostam, akár többször is, amikor éreztem, hogy szúr, vagy valami nem oké. Ez a napi mosás teljesen felesleges.

2012. júl. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem fontos a szemem ezért betartok mindent.


Unokatesóm pl lazán veszi a dolgokat de ez az ő dolga.

2012. júl. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van amiben igazad van, de azért az hogy nem mosol kezet mielőtt a szemedbe nyúlsz igénytelenség. A kezed tele lesz baktériumokkal amint mondjuk hozzáérsz a kilincshez, a billentyűzethez, akármihez. Ahhoz nem sok kell hogy összeszedj valami fertőzést ha így nyúlsz a szemedbe.
2012. júl. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!