Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kinek van igaza? Az orvosnak...

Kinek van igaza? Az orvosnak vagy az optikusnak?

Figyelt kérdés
pár hónapja voltam szemészeten szemorvosnál megnéztem a szemem azt mondta ,hogy a computeres vizsgálat szerint erősebb szemüveg kéne (6,0), de ha jól elboldogulok a mostaniba (5,5) akkor maradhat ez és majd később lecseréljük mert nem jó mindig emelni a dioptriát. Most voltam kontaktlencsét venni ,mondták az optikába, hogy nézzük meg és felirtak új lencsét és mondták ,hogy a szemüveget is nézzük majd meg, kaptam egy időpontot. Hazamentem és anyukámmal ugy határotzunk ,hogy inkább az orvos szavára adunk, felhívta őket és mondta ,hogy lemonjuk a vizsgálatot és marad az 5,5 ös kontaktlencse mert azt is növelni akarták, majd elmegyek a szemorvosomhoz a télen (akkor van a következő kontroll)

2012. jún. 29. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
az orvosnak hinnék. Az optikában nekem is csesztek el szemüveget. Ha gyengébb a dioptria, az kisebb baj, mintha erősebb és fáj tőle a fejed állandóan.
2012. jún. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az orvosoknak!
2012. jún. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
szerintem is csak, az optikus meg mondta ,hogy nem jó ha a szemüveg gyengébb mint a kontaktlencse mert attól jobban romlik a szem, az orvos meg aztmondta ,ha csak este veszem fel a szemüveget akkor elég a kisebb dioptria is.
2012. jún. 29. 12:31
 4/8 anonim ***** válasza:
mi vaaaan? Nem fog elromlani a szemed, ha kisebb a dioptria. Max. nem látsz olyan jól. Ha lehetne a romlást befolyásolni szemüveggel, akkor a javulást is lehetne ennyi erővel, micsoda h.lyeség. Én pl. otthon nem is mindig hordok szemüveget, csak utcára, esetleg ha bekapcsolom a tévét, de volt már, hogy kimentem anélkül, aztán rájöttem, hogy nem látok. 20 éve ugyanannyi a dioptriám.
2012. jún. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a kontaktlencse 1 dioptriával gyengébb volt, mint a szemüveg és nem romlott a szemem. Sőt Nekem addig romlott a szemem, amíg az orvosra hallgattam. Volt, hogy felírt egy -hatos szemüveget, megcsináltattam és semmit nem láttam benne. Utána az optikusom csak nézett, hogy a 4,5-ös szememet, hogy lehetett 6osnak mérni.

Amúgy mindehol hibázhatnak. Én annyit tudok mondani, hogy az optikusomra az életemet is rábíztam volna. Ő mindig megkérdezte, hogy buliztam-e előtte, meddig voltam fenn stb, nehogy befolyásolja a mérés eredményét.

2012. jún. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát nekem sztem azért is volt rossz az eredmény mert egyből betettem a lencsét és olvasnom kellett pedig olyankor várni kell egy kicsit hogy kitisztuljon, olyankor mindig megmosom a szememet, meg hétvégén nem is akartam kibontani,hogy tovább birja majd a lencse, mert igy mindig nyerek egy-két napot
2012. jún. 29. 21:14
 7/8 anonim ***** válasza:

megmosod a szemed? ezen mit értesz pontosan?

azt meg hogy havi kontaktlencse ne vedd túl komolyan. Nekem a legtöbb amíg hordtam 2,5 hónap volt. akkor dobtam ki amikor szúrt, vagy amikor naponta kellett mosni. (a tisztítást sem vittem túlzásba.)

2012. jún. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát az arcomat a csapnál, mindig ugy szoktam mikor beteszem a lencsét
2012. jún. 30. 10:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!