Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -0,75ös szemre már felírnak...

-0,75ös szemre már felírnak szemüveget? Az felcserélhető k. lencsére? Még nem volt.

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 14:09
 1/8 456465 válasza:
Nekem azt mondták az orvosok hogy a - -os szem 18-20 éves korig romlik. Nekem először -0,25-volt, arra nem javasolták. Aztán tovább romlott -1,00-re, arra már kaptam szemüveget. Elméletileg +/-0,50-től javasolják a szemüveget, de te kérhetsz 0,25-re is, csak nem javasolják. Végűlis saját döntésed hogy zavar-e hogy gyengébben látsz. Ha zavar, akkor kérj szemüveget, ha nem zavar akkor ne kérj, viszont akkor fenn áll a lehetőség hogy tovább romlik. én sokáig nem hordtam, és most már -2,50-re romlott... Sokat számít hogy hány éves vagy! (ha megírnád kommentbe, többet tudnák segíteni). Kontaklencsével kapcsolatban: Én úgy tudom, hogy az 14 év fölött kaphatsz! Én nem javaslom, ugyanúgy látsz benne mint szemüvegben, viszont sokkal "macerásabb", vigyázni kell rá, cserélni kell, és sokkal drágább is! Szerintem ha kiválasztasz valami jó keretet, és hordod, egy pár hét után már a környezetedben már fel sem fog tűnni hogy szemüveges vagy!
2012. júl. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 456465 válasza:
Ez lemaradt: 14/F szemüveges :)
2012. júl. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. júl. 2. 14:45
 4/8 456465 válasza:
Még egy fontos kérdést elfelejtettem! Közelre vagy távolra nem látsz jól? ÉS hány éves vagy?
2012. júl. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
30 és távolra.
2012. júl. 2. 15:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Elsőnek nem lehet sok tapasztalata kontaktlencse téren. Azzal annyi gond sincs mint egy szemüveggel, és sokkal jobb is, mivel berakod reggel és egész nap tökéletesen látsz, észre sem veszed. Nem úgy mint a szemüveget, ami ott van az orrodon, keretek közt látsz csak, koszolódik, zavaró, és a legtöbb ember sokkal jobban néz ki nélküle.

A szem 20 fölött is romolhat, az enyém is romlott.

Én azt ajánlom hogy próbáld ki a kontaktlencsét, szemüveg nem kell. Annyira nem rossz a szemed hogy ne boldogulj lencse nélkül ha esetleg elfogy vagy bármi van.

2012. júl. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak azt nem tudtam, hogy van-e egy meghatározott dioptria, ami alatt vagy felett nem lehet lencsét használni?
2012. júl. 2. 17:17
 8/8 456465 válasza:
Ez így van! Nem hordtam még lencsét, amiket írtam a kontaktlencsés ismerőseimtől halottam. Először én is kontaktlencsét akartam, de nem lehetett... így hát lett a szemüveg amit gyorsan megszoktam, nekem egyáltalán nem zavaró, viszont tényleg van pár ember akinek nem áll jól. De szerintem először mindenki kontaktlencsét akar, mert fél, hogy megváltozik a külseje, az emberek máshogy látják majd stb...
2012. júl. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!