Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Segítség! Honnan tudom h egy...

Segítség! Honnan tudom h egy 2 hónapos baba látási zavarokkal küzd vagy esetleg vak?

Figyelt kérdés
Védőnő se orvos nem mond semmit.
2012. máj. 8. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Vidd el gyermek szemészetre.
2012. máj. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

miért? látsz valami abnormálisat rajta?

ilyen korban még szerintem nem fejlődött teljesen ki a látórendszerük.

pl próbáld ki hogy mutass neki egy érdekes tárgyat, legyen színes és érdekes a babának, és ha nem követi a szemével/fejével, vagy nem nyúl utána, akkor lehet hogy van valamilyen sérülése, de az is lehet hogy csak nem érdekes számára a tárgy. Azt azonban ne feledd, hogy ilyen korban, asszem még csak 20-30 cm-re látnak a babák.

2012. máj. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az én babám két hónaposan nem nyúlt tárgyakért, viszont lehet már látni a szemükben az érdeklődést. Nekünk azok a játékok jöttek be, amiknek pl. a szirmaik zörögnek és nagyon színesek. Sokszor kancsalított és követte az előtte mozgatott tárgyakat. Szerintem keress másik orvost, meg védőnőt, mert ilyen nincs, hogy semmit nem mondanak.
2012. máj. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Próbáltunk játékokat mutogatni neki de nem figyel rá színeseket is és zörgős,zenélős játékokat. azt mondta a védőnő h nincs semmi baja a szemének ezt rá nézés alapján mondta :P nem vizsgálták meg, de ha hirtelen vagy este ha fel kapcsolom a villanyt össze húzza a szemét és nem látunk rajta semmi elváltozást. talán ez csak anyai aggódás?!
2012. máj. 12. 13:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!