Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mivel élesíthetném a látásomat?

Mivel élesíthetném a látásomat?

Figyelt kérdés
mostanában sokat gépeztem, és ugyérzem romlott egy kicsit a szemem. nem akarok szemüveges lenni. van valami étel? esetleg szemtorna? amellyel ujra élesen fogok látni??vagy ha nem is teljesen, de egy kicsit jobban?? (14éves vagyok)
2007. aug. 7. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ülj kevesebbet a gép elé!

Azt hiszed mindenre van csodaszer?

2007. aug. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, a kérdezőnek nem fejmosásra, hanem segítségre van szüksége...


Kicsit nagyobb anyagi ráfordítással úgy oldható meg a probléma, hogy nagyon jó minőségű monitort vásárolsz: a modern lapmonitorokat úgy készítik, hogy bele van építve a szem egészségét védő rendszer.


Egyébként léteznek egyszerű szemtornák, ezeket rendszeresen, naponta végezni kell, hogy elérd a hatást, és nem is túl bonyolult: csukott illetve nyitott szemmel "szemkörzés", csukott szemmel a szem összeszorítása, és hasonló "feladatok". Ezek mind a szemizmok mozgatását szolgálják, hiszen a monitort nézve gyakorlatilag csak egy pontra fókuszál az ember.


Ételként meg a magas karotintartalmú élelmiszereket javaslom. A karotinoidok előanyagai az "A" vitaminnak, ennek fontos szerepe van a kötő-és szaruhártya épségének fenntartásában. Egyébként általánosságban a sárga, narancsvörös, vörösesbarna, zöld és vörös színű ételekben található meg a legnagyobb mennyiségben. (sárgarépa, sárgadinnye, kajszibarack, sütőtök, paraj, paradicsom...)


Ha elfogadsz még egy tanácsot: ha már olyan fokú a látásromlásod, hogy nem látsz rendesen, akkor inkább válassz egy klassz keretet (hatalmas a választék, tudsz találni olyat, ami nagyon jól áll neked!) Éleslátással nagyobb a konfortérzet, a biztonságérzet, és a szem erőlködése miatti fejfájástól is megkímélheted magad.


Az utolsó lehetőség: majd egyszer, miután betöltötted a 18-at, és a látásromlásod már tényleg nagyon zavaró, elvégzik a lézeres korrekciót is. Ám ezt a fokú látásromlást megelőzheted ezekkel a tanácsokkal. Remélem, segítettem!

2007. aug. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Számítógépezés, TV-nézés vagy olvasás közben óránként tarts 10-20 perc szünetet. Ekkor tornáztasd meg a szemeidet (is) pl. minél távolabbra nézéssel is (lakótelepen nem könnyű). Ilyenkor lehet sétálni, mozogni, nyújtó gyakorlatokat végezni is.

Kerüld a megeröltető dolgokat pl. apró betűk olvasása (nagyítsd). A stresses dolgokat, játékokat is kerüld, mert felmegy a vérnyomás, és árt a szemnek.


Az optomális monitorfelbontás: 1024x768 vagy nagyobb, ha nem túl kicsik a betűk, hagyományos monitornál a frekvencia legalább 85 Hz. A monitortól ülj minél távolabb (legalább 30cm legyen, én kb 60-70cm-re ülök).


Végül találtam egy látásjavító szemtrénert, de elég drágának találom, viszont olcsóbb, mint egy új szemüveg!

[link]

2007. aug. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Harry Benjamin

TÖKÉLETES LÁTÁS

szemüveg nélkül.

Próbáld meg beszerezni ezt a könyvet.

2007. aug. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
..........
2007. aug. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
egyél sok sárgarépát vagy szedj béta-karotint.
2007. szept. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm a Nutrilite luteines áfonya nevű készítményét ette, és a másfél dioptriás szeme teljesen meggyógyult, tehát nem kell ehhez könyv se műtét, persze nem biztos hogy mindenkinél olyan nagy hatást eszközölhet a tabletta, de szerintem érdemes kipróbálni :)
2008. dec. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bumbi02 ***** válasza:
20%
az első válaszolónak teljesen igaza vna... kevesebbet kell gép elött ülni illetve távolabbról nézd a monitort és a tévét...
2009. nov. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
92%
sárgarépa,karotintartalmú élelmiszerek...
2010. jan. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!