Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mégis hogyan éljek így tovább?

Mégis hogyan éljek így tovább?

Figyelt kérdés
Nagyon nagymértékű üvegtestfelcsapzódásom van,pedig mindössze 19 éves vagyok. Állandóan foltokat,fényeket,fehér "folyadékot" látok,többszáz fekete pontot,meg mindenféle maszatot. Állandóan mozognak mindkét szememben,és már megőrülök,annyira idegesít. Eltakarják már a látóterem is,gyengébben látok. Fényben olyan kicsire összeszűkül a pupillám,hogy szinte semmit nem látok. Az orvosok szerint ez normális,van ilyen,nincs mit tenni. VIszont engem mindenféle teendőben,főleg a tanulásban,és a mozgásban akadályoz. Lehetek még boldog,normális ember?
2012. márc. 2. 16:47
 1/3 A kérdező kommentje:
És ha ez még nem lenne elég,állandóan a retinaleválás tüneteit észlelem,mintha elektromos "kisülések" lennének a szememben,valamint nagyon fáj mindig.
2012. márc. 2. 16:51
 2/3 LeGrady ***** válasza:

Boldog ember lehetsz, a normálist meg túl sokfékeléppen definiálják ahhoz, hogy erre egyértelműen válaszoljak. (Én szerintem sosem voltam normális).


Nagyon sajnálom, hogy ilyen betegséged van, de nekem furcsa, hogy az interbneten nincs egyetlen találat sem arra, hogy "üvegtestfelcsapzódás". Amiket találtam, azok főleg elmosódott illetve fényes foltokról írnak, de fekete pontokat sehol sem leltem. Biztos ez a diagnosztika? Nem mondtak valami más nevet is? Megvizsgált több orvos?


Tényleg nem akarok senkit bántani, de ilyen extrém esetekben jobb, ha több orvossal is beszélsz, hátha valamelyik alaposabb a többinél, vagy többet tud ritka betegségekről.

2012. márc. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez a "boldog ember lehetsz" ez ironikus? :D Gondolom az,de nem esik jól. Egyébként köszönöm a válaszod,hasznos volt. :)
2012. márc. 9. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!