Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » MIért nem lehet vizes a...

MIért nem lehet vizes a kontaktlencse? Ha mégis az lesz, és tovább hordják, az nagy baj?

Figyelt kérdés
2011. aug. 21. 23:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudtommal kiszárítja a kiszáradás meg nem tesz neki jót és tartósan eldeformálódhat amitől ha visszanedvesíted is szúrni fog. + A víz az nem steril és nem fertőtleníti és összebacisodik.


De ismétlem én csak így hallottam:)

2011. aug. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól még hogy folyékony a víz nem nedvesíti a lencsét, hanem szárítja és tönkreteszi. Repedezhet tőle, amit te nem látsz, de a szemedet felsérti. Bacikkal is tele van, sokféle fertőzést el lehet kapni.

Az nem baj ha mondjuk fürdésnél szemedbe megy egy csepp víz, mert azt kipislogod rögtön, nem lesz gond, de ha a lencse vízben ázott akkor ne hordd utána.

2011. aug. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hol lesz vizes? A szemedben? Mert en kontaktlencseben voltam az aquaparkban, es ott ohatatlanul is ment viz a szemembe, de a lencsenek semmi baja nem lett, nyugodtan lehet tovabb hordani. Es kulon uszashoz is van kontaktlencse, tolem kerdezte is a szemesz, hogy olyan kell-e.
2011. aug. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!