Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért van, hogy az egyik...

Miért van, hogy az egyik szememmel sokkal jobban látok mint a másikkal?

Figyelt kérdés

Jó reggelt!


Van egy olyan problémám,hogy a bal szememmel tökéletesen látok,de a jobb szememmel meg kicsit homályosan.Ha mind a két szememmel nézek valamit azt is.

Az iskolában is sokat mondják,hogy Te hogy látod azt a táblát,meg stb.Tehát Kettővel nézve tökéletes a látásom.

De a jobb szememmel már 2-3méterrel egy 4cm-es betű elolvasása kín.Nem szeretnék szemüveget.

Valami megoldás van erre?


2012. febr. 17. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Van ilyen. Sokszor nem ugyanolyan mértékben romlik a két szem.

Alapeset szemüveg, ha ez nem tetszik akkor kontakt lencse, ha ez sem, akkor lézeres szemműtét a megoldás.

2012. febr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én sem látok egyformán a két szememmel. És én is a ballal látok jobban. Sokáig elvoltam így is, szemüveg nélkül is. Aztán mikor mindkettő romlani kezdett, akkor már nem. De a kettő különbsége azóta is ugyanúgy megvan. Sőt a jobb szememre mindig is gyengébb dioptriát kaptam, mint ami kellett volna rá, mert egyébként nem láttam jól két szemmel. :)
2012. febr. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
menj el szemészetre vagy optikushoz.lehet kell szemüveg.
2012. febr. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy szemtornáról hallottam még.
2012. febr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!