Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért az egyik szememmel...

Miért az egyik szememmel jobban látok, mint a másikkal? :S

Figyelt kérdés
Mostanság észrevettem, hogy a bal szemem erősebb ,mint a jobb. Amikor pl próbálgatom a szemem: Van egy szöveg (kisbetűs, stb) messzebről nézem, egyik szememet eltakarom, utána a másikat, és a bal szememmel tisztán látok, eltom olvasni, a jobb szememmel, pedig homályosabban,nem tudom már annyira elolvasni, esetleg nagyon nehezen... mit csináljak? Mivel tudom javítani a látásomat? (nem kell szemüveg)valami olyan módszereket irjatok,amivel javítom a látásom, stb
2010. dec. 7. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

"(nem kell szemüveg)valami olyan módszereket irjatok,amivel javítom a látásom,"


Az orvosok szerinted hülyék? Szemüveget írnak valakinek pedig egy módszerrel jobban lát mint a sas?

2010. dec. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt nem nagyon értem :(
2010. dec. 7. 13:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha lennének kísérletileg igazolt módszerek, amik meggyógyítanak egyes látászavarokat, akkor nem írnának fel szemüveget, hanem a módszert használnák az adott látászavar gyógyítására.
2010. dec. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy miért, nem tudom, de sok embernek rosszabb az egyik szeme, mint a másik. Lehet hogy el kéne menned szemészhez vagy optikushoz, mert sajnos nincs olyan módszer, amivel javítható a látás.

Ha egyébként jó látsz, akkor valószínűleg nincs szükséged szemüvegre, mert a másik szemed korrigálja, de jobb erről egy szakembert megkérdezni.

2010. dec. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezzel én is pont így voltam, és én is azt mondtam, hogy ugyan, nem kell szemüveg, hiszen látok én, elvégre mind a két szememet használom. De iskolai rutinvizsgálaton a kezembe nyomták a beutalót, hogy márpedig muszáj elmennem szemészetre, szóval elmentem. Elég ijesztő dolgokat mondott az orvos, hogy mi lenne, ha nem hordanék szemüveget, jól meg is ijedtem, szóval megcsináltattuk... Nem mondom, hogy szeretem, de inkább hordom, minthogy nagyon megerőltessem a szemem, és még tovább romoljon a látásom.
2010. dec. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!