Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Akinek 0,25 vagy 0,5 dioptriás...

Akinek 0,25 vagy 0,5 dioptriás szemüvege van, mennyire lát nélküle?

Figyelt kérdés
Igazából az érdekelne hogy szemüveg nélkül meddig láttok el tisztán, élesen?
2012. febr. 11. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy kicsit erőltetni kell a szemeit.
2012. febr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olyan 25 - 30 méterre. Azután homályosak az apróbb részletek.
2012. febr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a bal szemem 0.75-ös a jobb szemem 0.25-ös.

20 méteren túl már az arcokat sem ismerem fel.

2012. febr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem most mínusz egyes van (mindkét szemem), de volt 0.25-ös is és 0.5-ös is. Akkor szemüveg nélkül kb. egy-másfél méterre nem láttam tisztán, most (különönsen télen) jópár méterre (4-5) nem látok tisztán.


Mivel sokat ülök szobában, dolgozom gép előtt stb. ha kikerülök a szabadba, leveszem a szemüveget és úgy sétálok. Kinézek valahol jó messze egy pontot vagy egy tárgyat és arra fókuszálok, hogy lazuljon a szemem. Az ilyen séták elején alig látok valamit, de a végére egész jó. Nem tökéletes, hiszen a szemem mínusz egyes, de azért sokat javul.

2012. febr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0,5 azt jelenti, hogy az illető már észreveszi, hogy nem tökéletes a látása, de gyakorlati akadályt még nem jelent. Pl. első emeletről kinézve egyöntetű szürkének és simának látja az aszfaltutat, vagy nem látja egyenként a kertben lévő fűszálakat stb.
2012. márc. 13. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!