Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kaphatok egyből kontaktlencsét?

Kaphatok egyből kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
Pár hónapja szemüveget írtak fel nekem,mindkét szemem -3.5ös.Nem szeretnék szemüveget,hanem egyből kontektlencsét.Hallottam hogy így is lehet.Ha bemegyek egy optikába hogy kontaktlencsét szeretnék,akkor megkérdezik hogy volt e már szemüvegem,vagy nem érdekli őket?És ha azt mondom hogy volt már,csak eltört és most azért szeretnék kontaktlencsét,akkor mi van??
2011. szept. 29. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Kaphatsz bármikor, de előtte megvizsgálnak, hogy alkalmas-e rá a szemed (nem gyullad-e be esetleg, ilyesmi)

Idézet innen: [link]


"Az alkalmassági vizsgálat során menete:

A szem optikai (látási) vizsgálata, ami megállapítja a szemüveg és a kontaktlencse dioptria adatait (Ez a két adat nem mindig egyezik meg egymással)

Ezt követi a szaruhártya görbületének mérése (így állapítható meg, hogy a melyik az a lencse görbület, ami a későbbiekben a legjobb illeszkedést fog biztosítani viselője számára)

Ezen adatok alapján megtörténhet az 1 óra időtartamú próbaviselés, amivel eldönthető, hogy van–e alapanyagi érzékenység, vagy más nem kívánatos jelenség.

Az 1 órás próbát követi a látási, az illeszkedési és az érzékenységi kontroll.

Panaszmentesség estén egy betanításon kell még részt venni a leendő lencseviselőnek, ahol elméleti és gyakorlati ismereteket sajátíthat el annak érdekében,hogy hosszútávon a legmagasabb színvonalon tudja kontaktlencséjét ápolni."

2011. szept. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok: Régebben nekem is volt, a próbaviselésnél nem volt gond, csak kicsit kellemetlen érzés, de fél évnél tovább nem bírtam kontaktlencsésséget, mert alapból nagyon száraz a szemem, és ha pl. suliban fél napokat benn volt,hiába szeppentgettem, mintha homokot szórtam volna bele...

Barátnőmnek a nővére viszont már 5 éve hordja, és meg se érzi hogy benn van, szóval egyénfüggő...


És még egy kis szófosás, utána befejezem: Nem viccből fogják elmondani, hogy uszodába/ tengerpartra/szaunába/ és egyéb vizes helyekre ne menj vele, volt o.társam olyan szép fertőzést szedett össze, hogy egy hónapig járhatott dokihoz.


Remélem neked beválik majd a lencse! :)

2011. szept. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kontaktlencsének nem feltétele, hogy előbb szemüveged legyen. Bemész az optikába, elmondod mit szeretnél, ezután műszeresen és hagyományosan is megvizsgálják a szemed. Közben kikérdez az optikus életmódról, a szemed érzékenységéről stb..., amik ahhoz kellenek, hogy el tudja dönteni, hogy milyen típusokból ajánljon neked és azokból te választhatsz ár stb... alapján. Ha ez megvan először próbalencsét kapsz, és megtanítanak a kivételre, berakásra és hogy hogyan kell kezelni a lencsét. Ez egy hónapra szól, ezalatt fokozatosan hozzászoktathatod a szemed, illetve kiderülhet, ha valami nincs rendben. Ezután jöhet a végleges rendelés. Ennyi. Hazudozásra semmi szükség.

Egy jótanács még: érdemes előzetesen árakról érdeklődni több helyen, mert elég nagy eltérések vannak üzlet és üzlet között.

2011. szept. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
16 éves kor alatt nem adnak kontaktlencsét. Mikor én először voltam nagyon eres volt a szemem, elküldött az optikus egy allergia vizsgálatra. Csak 2 hónappal később volt meg a vizsgálat, amikor visszamentem, már nem volt olyan a szemem. Kaptam lencsét azzal a feltétellel hogy allergiás időszakban nem hordhatom.
2011. szept. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Kaphatsz kontaktlencsét, de sajnos feltétele a szemüveg. Nekem is 1 éve romlott a szemem, lencsét akartam, de ki kellett "váltanom" a szemüveget is. Mert lencsét nem használhatsz ha lázas vagy, plusz nem ajánlatos erős szélben sem, ha úszni mész. Ha pedig lencsét használsz érdemes a havit kiváltani, sokkal olcsóbban jön ki.
2011. szept. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 cukormookus ***** válasza:
Normalisabb optikus es szemesz megkerdezi, hogy hordtad-e a szemuvegedet, mielott lencset szeretnel. Mar csak azert is, mert eleg magas a dioprtiad, erdemes elotte hozzaszoktatni az agyad a valtozashoz, mert sajnos csunya dolgokat tud okozni az elsietett es at nem gondolt lencseviseles! Hidd el, hogy igazuk van, ha nem adnak egybol kontaktlencset!
2011. szept. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miután akár NET-ről is lehet rendelni kontaktlencsét, akár elsőt is (én ezt nem tartom elég megbízhatónak), kicsit furcsállom ezt a kitételt. Tőlem nem kérték számon (bár az anamnézisből így is kiderült), pedig egyébként nagyonis körültekintően járt el a szemész orvos (optikában!) akár az anamnézis, akár a vizsgálat, akár a felkészítés, tanáccsal ellátás szempontjából. Minden esetre ezért is jobb, ha nem hazudik az ember, mert csak magának árthat vele.
2011. szept. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megkérdezik hogy van-e szemüveged és hány dioptriás. De nem kötelező hogy legyen. Hazudni ne hazudj semmiképp. Persze biztos javasolják majd hogy csináltass szemüveget is, mert néha szükség lehet rá, ami igaz is, de ez csak javaslat.
2011. okt. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!