Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 0,1-es vízus hány dioptriának...

0,1-es vízus hány dioptriának "felel meg"?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez sokmindentől függ, meg nem lehet így átváltani egyiket a másikba, de úgy mégis?? Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy mit JELENT a 0,1-es vízus, nincs semmiféle összehasonlítási alapom (nem tudom például, hogy a saját vízusom mennyi...)
2011. szept. 14. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, a 0,1 vizus, ha a táblán csak a felső betűt tudtad elolvasni. A legalsó, legkisebb betű az 1-es vizus.

(Ha jól tudom!)

2011. szept. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

Tudjuk a következőket:

(+-)6 dioptriás szemmel csak a felső betűt lehet elolvasni szemüveg nélkül

a legerősebb szemüveg, amit gyártanak, (+-)15 dioptria körül van

a dioptriák összeadódnak

úgyhogy akinek (+-)20 dioptriás a szeme, annak már csak 0,1 a látásélessége

2011. szept. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. szept. 14. 20:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Hat neharagudkatok de akkora hulyeseget regen olvastam. Ha 6 dioptriaval meg el tudod olvasni a tabla felso reszet akkor toled az a tabla kb 10 cm re van. Mar kb 1.50 dioptriaval nem latod a tabla felso reszet...(tapasztalat am, nekem is van szemuvegem) es szerinted akinek van 16 dioptriaja az maradjon is ugy es ne lasson????? Lencseket kb 30 dioptriaig lehet rendelni, bar az nem mindegy h + vagy -, lentikularis lencsenek hivjak am. A vizus meg azt jelenti, hogy mennyit latsz, ha valakinek van 1es vizusa azt jelenti h tokeletes a latasa. Ez lehet szemuveg nelkul vagy akar 9 dioptriaval is, ha nincs rendesen kikorrigalva akkor pedig valtozo. Annyi hogy ilyen 0,01 korul mar lenyegeben vak az emberke, vagyis aliglatonak hivjuk. Ja am meg annyit h nem mindenkit lehet tokeletesre kikorrigalni, tehat 1es vizusra. De 0.9 v 0,8 as vizus meg elmegy.
2011. szept. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző jól írta, bár dioptriában nem tudom, de a látásélesség latin neve V/vízus/visus. Az ép látás V=1 (fiataloknál lehet V=1,1-1,3) Thehát V=0,1 az azt jelenti, hogy kb. 10%-a az ép látásnak (azért kb. mert bár az orvosok szeretik a %-okat, azért van másik 6 látási funkció ami ugyanúgy ronthatja/javíthatja a %-os arányokat mint a vízus. A vak vízusa 0. V=0,3-0,1 között gyengénlátó az ember ami a látássérültek kategóriájába tartozik V=0,1-0,01 aliglátó ez alatt fényérzékelés van.
2011. szept. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!