Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Vajon miért lesz zöld a...

Vajon miért lesz zöld a szemem ha sírok?

Figyelt kérdés
A szemem egyébként ilyen kékes-szürke színű, de amikor sírok teljesen zöld lesz. Az előbb is olyan szép zöld volt, de most már nem olyan. végülis nekem ez nem probléma csak érdekel hogy miért van így?
2011. aug. 9. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok rá tudományos magyarázatot adni, de az enyém is kékes-szürkés színű és amikor sírok akkor utána (főleg lámpafénynél) inkább zöldes.

Valószínű, hogy nem csak mi látjuk úgy, mert nekem már többen mondták, szóval mások is észrevették.

Elképzeléseim vannak, hogy mi lehet ennek az oka de a találgatással nem megyünk sokra, remélem valaki majd tud hiteles választ adni. :)

2011. aug. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de az enyém is ilyen. Lehet hogy ez a kékesszürke szem sajátossága:)
2011. aug. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ohh, hát köszönöm a válaszod, legalább nem vagyok egyedül, remélem valaki tényleg tudja majd rá a választ:)
2011. aug. 9. 19:23
 4/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Ne haragudjatok, hogy itt kérdezek de nektek nem szokott olyan lenni, hogy bizonyos napokon zöldebb? Vagy nekem időnként egészen sötét az a karika... a színes rész külső része, ami a fehér résztől határolja el. Időnként sötétkék színű, máskor sima kékes-szürke, mint a szivárványhártya egésze.

Csak azért kérdezem, mert látom nektek is ilyen érdekes "színváltós" a szemetek. Én eddig akárhány embert kérdeztem erről senki nem tapasztalt még hasonlót. Olyan furcsa.

2011. aug. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Második! neked is köszi a választ, most látom,hogy közben írtál:)

őőő, hát én ilyet, hogy néha sötétebb nem tapasztaltam, sírás után is inkább világosabb, de határozottan zöld, olyan igazi zöld:)

2011. aug. 9. 19:31
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A szemed színét az íriszedben lévő pigmentek határozzák meg: a barnáknak sok, a kék szeműeknek kevés pigmentszemcséjük van. Ha a puppilád mérete változik (ez történik pl. fényviszony-változáskor, de érzelmek hatására is), akkor ezeket a pigmentszemcséket a tágul puppila összenyomhatja vagy széttolhatja és ez kismértékben változtathat a szemed színén is. Ezek a változások barna szemen alig észrevehetőek, kék szemen viszont jobban - majd egyszer figyeld meg, hogy pl. ha igazán dühös vagy, akkor is teljesen más színű a szemed. A szín egyébként az életkorral is változhat, de a kérdésben nem erről volt szó .. :)


Jah, egyébként kék szemem van, ami sírás után türkiz, de ha dühös vagyok szürke ^^

2011. aug. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm szépen a választ, akkor már ezt is tudom, hogy miért van:)
2011. aug. 9. 22:20
 8/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Én is köszönöm a hasznos választ.

2011. aug. 10. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Érdekes. Nekem barna a szemem, és mégis amikor sírok, nekem is zöldes lesz, míg ha ideges vagyok, akkor narancssárgás barna lesz. Gyerekként sokkal sötétebb barna volt a szemem. Mostanában a fényviszonyoktól függően a feketétől a zöldes barnáig változhat a megjelenése. Meg azt vettem még észre, hogy ahogy öregszem, egyre világosabb a szemem, de ezt az apámon is megfigyeltem. Neki sötétbarna szeme volt fiatalon, öregként már szinte zöld.


Üdv.,

25/N

2016. máj. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!