Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét után mennyi...

Lézeres szemműtét után mennyi ideig nem szabad nehezet emelni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Talán 6 hétig.
2011. júl. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Műtétje válogatja. Nekem uj lencsét raktak be. És azt se mondták, habakuk. Rátették a védőkötést, aztán másnap reggel a viziten levették és kész. Mehettem dolgozni.

Lehet, hogy más műtétnél más az eljárás. Mindenképpen kérdezz rá! ( mármint az orvosnál. Itt közöttünk egy sincs, és nem is vagyunk egyformák)

2011. júl. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Engem kancsalság miatt műtöttek, az rendes szikés, 6 hétig vérben forgott a szemem, de nekem sem mondtak semmit...
2011. júl. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Természetesen rá fogok kérdezni az orvosnál, és tudom, hogy ti nem vagytok orvosok, de tudom, hogy többen részt vettek már itt hasonló műtéten (legalábbis több kérdést is olvastam róla), ezért mertem rákérdezni, hogy mire is számíthatok.

Ugyanis van egy másfél éves fiam, akit - akármennyire is nincs kézhez kapatva -, néha azért fel kell vegyek, és csak előre szerettem volna gondolkodni, hogy minimum mennyi időre lenne szükségem segítségre a műtét után.

2011. júl. 21. 08:17
 5/11 anonim válasza:

Műtéttípustól függ!


PRK után 4-5 nap pihi, aztán lehet emelni.

Lasik után 2-3 nappal már lehet dolgozni, de hogy emelni lehet-e és milyen súlyt........... nem tom


Próbáld hívni:06-12-505-505 (Optik+Med)

2011. júl. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

PRK lesz az Optikmednél, de "parkolópályán" vagyok, mert még csak most hagytam abba a szoptatást! És legalább 3 hónapnak el kell telnie a műtétig, hogy helyre álljanak a hormonjaim.

Úgyhogy kicsit odébb van még a dolog...

De ha ott leszünk, úgyis mindenről kifaggatom majd őket!

Köszi!

2011. júl. 25. 16:24
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a Focus Medicalnal csináltattam(PRK), jelenleg 120 és 140 %-osak a szemeim.

A műtét március 29én volt, és már utána 3 nappal bármit csinálhattam.

2011. júl. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy ismerősnek 2 hete műtötték a szemét, tőle tudom: egy hét kimélet mindenképpen és csak könnyű dolgokat lehet emelni. A második héten már lehet nehezebbet, de csak behunyt szemmel, lélegzet benntartva lehet megemelni valamit, nehogy bevéresedjen. Aztán szép lassan a megszokott súly és szépen gyógyul és gyorsan. Egy fiatalember ezt elsiette, mert az orvos nem figyelmeztette és ma sajnos 32 évesen az egyik szemére 50%-ban nem lát.
2011. júl. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is a válaszokat!

Mindenképp szeretném betartani majd az utasításokat, mert nem egy olcsó mulatság, és nem szeretném elrontani a végeredményt...

2011. júl. 28. 08:41
 10/11 ciceribojso ***** válasza:
100%

" Egy fiatalember ezt elsiette, mert az orvos nem figyelmeztette és ma sajnos 32 évesen az egyik szemére 50%-ban nem lát."

Én ezt így ahogy leírtad, nem hiszem el. Inkább azt, hogy elmondta neki, de a fiatalember azt gondolta, hogy ő erős és bátor, és tojt az orvosi utasításra. Vagy nem is figyelt oda. Könnyű mindig az orvost hibáztatni. Ha elesek, és beütöm a lábam, akkor arra egy darabig vigyázni fogok, ha nem szól a házmester is.

2011. júl. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!