Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitől fájdúl meg a szemem, ha...

Mitől fájdúl meg a szemem, ha sokat olvasok?

Figyelt kérdés
Már voltam nemrég szemészeten azt mondták nem kell szeműveget hordanom jó a szemem, mégis félóra olvasás után a szemem elkezd fájni Kb 2-honapja vettem észre előszőr de mitől?
2011. jún. 23. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Elfárad. Lehet egész nap gépezel, és kimerül addigra a szemed.
2011. jún. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is jó a szemem, mindent látok nélküle, mégis mikor a monitorhoz kaptam egyet, kiderült, hogy egy +felessel sokkal jobb. Nem látok jobban vele, de nem fárad a szemem. Lehet, hogy neked is kezd romlani, csak a szemizmok korrigálnak. Csak hát ugye az fárasztó nekik.
2011. jún. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem a monitor előtt fájdúl meg a szemem , hanem kőnyv olvasásakor amúgy naponta kb 1-órát szoktam a monitor előtt űlni.
2011. jún. 23. 14:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem a monitor a lényeg, azt csak példának írtam! A szemed a lényeg!


Géppel nézték a szemedet? Az sz@rt sem ér, azzal nekem is azt mondták, hogy tökéletes. Aztán felraktak mindenféle dioptriákat, és a +0.5 -nél úgy éreztem, hogy jólesik a szememnek. Akkor vettem észre, hogy anélkül erőlködik, addig fel sem tűnt. Úgyhogy a szemész nézhet téged órákig, a végén úgyis téged kérdez meg (jobb esetben), hogy "jobb ezzel a szemüveggel?" És azóta nem fáj a szemem. (Olvasásnál sem!)

2011. jún. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Semmiféle géppel nem nézték a szemem. Egyszerűen külömbözö lencséket tetek a szemem elé de mindegyikel rosszabúl láttam mint nélkűle erre azt mondta az orvos hogy minden ok.
2011. jún. 23. 15:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor lehet, hogy túl sötétben olvasol, vagy éppen túl nagy a fény és nagyon visszaveri a fehér lap.
2011. jún. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem pl azért mert száraz a szemem. műkönnyet írt fel orvos. esetleg ezzel a kérdéssel menj el orvoshoz, de csak ha tényleg úgy érzed. mert azt lehet érezni hogy száraz a szemed. ja és műkönny használat után pár percig nem tudsz olvasni v vezetni
2011. júl. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

de nekem nincs ilyen hogy fél óra múlva. van h egész nap olvasok és nem fáj. bizonyos időközönként kezd

2011. júl. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!