Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért "ugrál" jobbra-balra a...

Miért "ugrál" jobbra-balra a felső szemhéjam? Mi lehet vele?

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Tic-nek hívják ezt. Ha nagyon zavaró és sokszor fordul elő, vagy frissen jelentkezett akkor menjél el orvoshoz.
2011. máj. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szoktál idegeskedni? Előfordulhat a stressztől is...
2011. máj. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Magnéziumhiány is lehet. Vegyél gyógyszertárban magne b6-ot!
2011. máj. 12. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tic

Tünetek: A tic gyakran tudatosuló, de akaratunktól független, rángatózó kényszermozgás. A szervi ok nélkül jelentkező uralhatatlan és indokolatlan kényszermozgás lehet egy grimasz, szemhéjrángás, kéz- vagy ujjremegés stb. A rángatózó kényszermozgás nem állandó és többé-kevésbé magas frekvenciájú. Nem szabad összetéveszteni az olyan megrögzött szokásokkal, mint például a torokköszörülés, a grimaszolás, a fejrázás, a tüsszentés, az orrvakarás vagy a vállvonogatás stb., mert ezek a tic-kel szemben akaratlagos mozgások, még akkor is, ha túlságosan megszokottá váltak.

Okok: A kiváltó okok között egyaránt szerepelhet a fáradtság, az idegesség, a nagy erőkifejtés és az érzelmi instabilitás. A tic alvás közben nem észlelhető.

Elméletek: A pszichológia és a pszichiátria a "mentális betegségek" palettáját gazdagította azzal a magyarázattal, mely szerint a tic forrása egy ismeretlen ingerben vagy az agy rendellenességében keresendő. Valójában nem erről van szó. A tic bármely életkorban, bárkinél jelentkezhet. E kényszermozgások leggyakrabban a hat és tizennégy éves kor közötti gyermekeknél fedezhetők fel, talán az iskolai stressz következtében. A tic kialakulásában a családi környezet és a gyermek személyisége is jelentős szerepet játszik.

Kezelés: A tic a legtöbb esetben magától is elmúlik, de kalcium és magnézium együttes adása hatásos lehet a tünetek végleges megszüntetésére. Ajánlatos kideríteni a stressz vagy más kiváltó ok szervi vagy nem szervi jellegét ( pl. életkörülmények, rendszertelen táplálkozás, izgalom, félelem, félénkség).

2011. máj. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!