Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Meddig fogja töri a kontaklenc...

Meddig fogja töri a kontaklencse a szemem?

Figyelt kérdés

Most kaptam tegnap most eza próba lencse és kíváncsi vagyok meddig fogja törni a szemem:S

13/F


2009. márc. 4. 10:53
 1/6 A kérdező kommentje:
És miért csak a bal szememnél érzem?Rosszul raktam be?
2009. márc. 4. 10:56
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon valószínű, hogy fordítva tetted be, mert egyébként egyáltalán nem lehet érezni. (max ha már régóta benn van és kiszárad a szemed, vagy ha beleszáll valami por a szemedbe és alámegy vagy hasonló)

Amúgy durva, hogy ilyen fiatalon is lehet már lencsét viselni, vagy csak én vagyok elmaradva? :)

2009. márc. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na nagy nehezen kiszedtem...Mindjárt vissza rakom normálisan...:)Amúgy nincs korhoz kötve:D Akkár egy 9-10 évesnek is lehetne...Csak nem biztos hogy tudná rendesen használni...Ezt anno a szemész mondta:)
2009. márc. 4. 11:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Mosd is meg előtte, mielőtt beteszed, lehet, hogy valami porszem volt rajta és az zavarta a szemed.
2009. márc. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

A kor nem az anatómiai okok miatt fontos, hanem azért, mert egy felnőtt ember tudatosan jobban odafigyel a higiéniára, és pl. tudja, hogy a sűrűn koszos kézzel betett, kivett kontaktlencse, vagy nem megfelelően tisztított és tárolt kontaktlencse szemfertőzéshez, gombásodáshoz vezethet, pl. kialakulhat fekély, illetve súlyos esetben vakság. Szóval a fiatalok felelőtlenebbek, (nem sértésnek szánom), viszont az optikusok meg örülnek ha minél több lencsét adhatnak el.

Kérdező, mindig alaposan mosd meg a kezed mielőtt beteszed vagy kiveszed a lencsét, ha nem 1 napos, akkor minden alkalommal tisztítsd meg a tisztítófolyadékkal, és figyelj oda, hogy ne hordd túl. Így nem lesz semmi gond, kényelmes viselet. Évente pedig szemészet, 5 perc alatt megnézik a szemfeneket stb;... üdv.: ili

2009. márc. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De számít a kor, 13-14 év alatt még kisebb a retina és a szem, ezért kontaktlencsét sem lehet.
2009. szept. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!