Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért fáj a fejem a szemüvegtől?

Miért fáj a fejem a szemüvegtől?

Figyelt kérdés
A dioptria jó, nap végére még is fáj a fejem. Kontaktlencsével ilyen nincs soha..
2011. ápr. 9. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
pedig valami baj mégis a lencsével lehet, régen akkor okozott fejfájást a szemüveg, ha túl erős volt. Biztos, hogy a szemüvegtől fáj amúgy a fejed? Nem lehet valami mástól?
2011. ápr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szemorvos által írt vényre készült szemüveg? Mert akkor van szemtengelytávolság is, aszerint készítik.

Mert pl. a kontaktlencsék, miután közelebb vannak a szemhez kisebb dioptriájúak.

2011. ápr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A lencsém 5-ös szemüvegből 5,5-est akart csináltatni, mondom nekem elég lesz az 5 ös is. Tehát picit gyengébb mint kéne, de nem hunyorgok jól látok vele..
2011. ápr. 9. 16:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyforma dioptriájú mind a két lencse? Vagyis egyformán gyenge mind a két szemed? Ha nem, előfordulhat, hogy rosszul írta fel az orvos. Én így jártam, vissza kellett mennem újat íratni, mivel megfordítva írta fel, vagyis összetévesztette a bal szememet a jobbal.
2011. ápr. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
5,25 5,5 kellene, 5 5 öt csináltattam..
2011. ápr. 9. 18:02
 6/8 anonim válasza:
Lehet, hogy csak húzza a szemedet, mondjuk elszúrták a szemüveg fókuszpontját. Már nekem is csináltak ilyet. Ha huzamos ideig hordtál kontaktlencsét és most újra szemüveget, akkor elképzelhető.
2011. ápr. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem túl erős a szemüveg.

nekem pont úgy van hogy a kontaktlencsétől fájdul meg, azért mert az erősebb. a szemüvegem régi és gyengébb, azzal nincs semmi gondom.

2011. ápr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez a dolog olyannak tűnik, mint a piacon. Azt gondolom a páciens ne alkudozzon, hogy szerinte mi kéne, és mi nem. A háziorvos receptjét sem bíráljuk felül, hogy a vérnyomássökkentőből mennyit vegyek be. Nekem is fájna a lában, ha cipésznél lealkudtam volna a 42-es cipőt 40-esre. Ez nem így megy. Ha nem megfelelő a korrekció, akkor egész nap túlterheljük a szemünben lévő izmokat és az agyunkat, aminek a szem és a fejfájás lehet az egyik tünete. Ha tudok segíteni írjon egy e-mail.
2011. ápr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!