Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért van az, hogy időnként...

Miért van az, hogy időnként jól látok? Részletek lennt!

Figyelt kérdés
Szemüveges lennék, csak nem hordom a szemüvegem, mert szemüveghordás után azt vettem észre, hogy egyre csak romlik és romlik a szemem; szemüveghordás nélkül meg javulGAT. Az egyik szemem -1,5ös, a másik meg +1-es, vagy valami ehhez hasonló. Alapból enyhén homályosan látok, például iskolában elég homályosan látom a táblát, az órát, a tőlem 1.5m-nél messzebb lévők arcát stb; de néha vannak olyan órák/percek, amikor hirtelen mindent elkezdek atomélesen látni, és nem csak beképzelem, mert még a táblát is el tudom olvasni, stb. Mitől lehet ez?
2011. ápr. 6. 15:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom nálad miért van, de nekem reggel szokott ilyen lenni gondolom azért mert kipiheni magát a szemem. :D Lehet te a suliban pihened ki magad. :)

Az is előfordulhat, hogy hunyorogsz és azért látsz élesebben.

2011. ápr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szemüvegre van szükséged. A látásod a szemüveg nem viselése miatt fog romlani. Nem tudom, milyen idős vagy, de összefüggésben lehet a látás a koroddal. Fiatal korban kialakuló rövidlátás a szervezet növekedésével együtt változik kb 25-26 éves korig. Sajnos a romlik verzióban. Ellene csak annyit tudsz tenni, hordod a szemüveget, évente kontrol, mindig a szükséges dioptria legyen a szemüvegben. így tudsz a legjobban vigyázni a szemed egészségére. Nem akarlak elkeseríteni, de sajnos nem fog elmúlni, max nem veszel róla tudomást. Ha van kérdésed, írj egy e-mailt.
2011. ápr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!