Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Árpa van a szemhéjam alatt?!

Árpa van a szemhéjam alatt?!

Figyelt kérdés
A szemhéjam meg van duzzadva,és ha erősebben pislogok akkor egy ici-picit fáj. Ez árpa lenne? Hogyan kezeljem? Jó rá,ha meleg/langyos vízzel borogatom?
2011. márc. 20. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül alatta van, kívül lévő árpának is ezek a tünetei. Kamillázd, és vény nélkül lehet venni Septosyl szemkenőcsöt, ami segíthet rajta (szemfertőzésekre jó).
2011. márc. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

estére tegyél rá párakötést!

nekem 2 év alatt 6 árpám volt amiből az első 2-t kiműtöttek, mert elodáztam a kezelését. ne hanyagold el!

menj vele dokihoz,valószínűleg tobradex kenőcsöt és szemcseppet ad rá,seperc alatt rendbevág!

üdv

2011. márc. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

milyen az a párakötés?:))

amúgy meg hogyna zajlik egy ilyen árpa-szemműtét? kezdek félni..

2011. márc. 20. 20:10
 4/9 anonim ***** válasza:

a párakötés olyan, hogy fogsz egy tiszta,lehetőleg STERIL vattát, de a kozmetikai korong is megteszi. Megnedvesíted langyos vízzel(ha van kenőcsöd akkor nyomsz rá is,és a szemedbe is),teszel alá egy kisebb folpackot vagy nejlondarabot, alá gézdarabot, és azt beleteszed valamibe,amivel keresztül tudod tenni a fejeden,hogy az a szemed le legyen takarva.

tehát: NEDVESvatta-nejlon-géz-"kötöző":D

A szemműtét olyan, hogy lefektetnek egy asztalra, tesznek rád egy kis 'előkét' ami a jó szemedet letakarja. Az árpásba tesznek szemcseppet,amitől annyira elzsibbad a szemed,hogy a pislogási inger is megszűnik jóformán. (ha volt szemészeten szemnyomásvizsgálatod,akkor tudod milyen az a csepp) Ez természetesen nem fáj.Annyira elérzéstelenedik,hogy utána nem érzed az injekciót amit a szemHÉJadba fecskendeznek. Hazudok,mert érzed,de csak annyit,hogy feszül.hangsúlyozom NEM fáj. Utána valami speckó csipeszfélével ugy fordítják a szemhélyadat hogy egy picika, éles odlalú kanálszerűséggel kivájják. Aztán bele valami gyógycsepp,kenőcs,és beragasztják. Másnap leszedheted,és nem érzel semmit.Ha kimegy az érzéstelenítő akkor sem fáj.

De nem kel ettől félni. Nekem volt olyan,ami betokozódott, és fél év múlva mégis kifakadt... :D

2011. márc. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*héj.. bocsi de ciki:D
2011. márc. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem hónapok óta van árpám ugyanúgy a szemhéjam alatt, már voltam szemészeten és adtak rá kenőcsöt, de nem használ...már kidobtam, mert csak 1 hónapig szabad használni úgyhogy most semmi nincs vele, majd elmegyek megint a szemészetre. Tényleg lehet, hogy szükség van műtétre? :O
2011. márc. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a kenőcs picit tovább eltartható,kérdezd meg a szemészt,valszeg ő is ezt fogja mondani.

Mondom nem feltétlen,mert nekem is volt olyan,amit már 3 hónap után ki akartak műteni,mert semmi sem használt,meg betokosodott,erre fél év után magától kifakadt.

De ezt az orvos jobban megtudná mondani:)

2011. márc. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:19


mi a ciki?:)

amúgy..mennyibe kerül egy ilyen szemműtét? (nekem hál'Istennek nem szükséges semmilyen szemműtét(lekopogom) de kíváncsi vagyok...)

2011. márc. 20. 20:46
 9/9 anonim ***** válasza:

ó, ez tb által finanszírozott:) legalábbis én sosem fizettem érte. nem kell hozzá altatóorvos,meg be sem kell feküdni.semmi. Bemész,szólítanak,ráhúznak a ruhádra egy olyan zöld kukászacskófélét(:D), 10 perc alatt megvagy,aztán mehetsz:D

Nekem mikor a szememet műtötték éppen Arashtól ment a Tike tike kardi.. :D:D:D

2011. márc. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!