Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemárpára melyik Bioptron...

Szemárpára melyik Bioptron színt használjam? Valakinek hatott esetleg valamelyik szín?

Figyelt kérdés
Kenem kenőccsel/doki írta/,van Bioptron lámpás is,csak nincs kifejezetten leírva a kiskönyvben hogy melyik színnel kell kezelni?Köszönöm a válaszokat.
2011. márc. 12. 13:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

A ("Kontrollált kettős vak kísérleti elrendezés és reprezentatív minta") teszt vagy (általános hivatalos korrekt tesztelés) csak akkor nagyon fontos, ha olyan dologról van szó, aminek lehet ártalmas hatása is illetve élet múlhat a hatásosság biztonságán. Ebben az esetben ez kizárt. A hatás viszont azonnal látszik.



Legfeljebb annyiban lehet hasznos a hivatalos teszt, ha valaki nem ismeri és bizonyíték kell a hallomásokon kívül is. Viszont amikor valaki már ismeri a készüléket próbálta a hatását, akkor tudja mit vásárol. A "becsapás" csak annyi lehet, ha a polárszűrőt kihagyják. Akkor hatástalan lenne. Egyébként ilyenről még nem hallottam. Ezért nincs reklamáció sem, ami egy adott célra alkalmatlan nagyon drága dolognál tömegével és indulatok erejével jelentkezne mindenhol. A médiából is ez folyna mint botrányos átverés nagy pénzért.. de senki nem panaszkodik. Te valahol láttál ilyent?



A gyógyszernél tényleg fontos a korrekt tesztelés, nehogy megmérgezzen valakit a mellékhatás, miközben a gyógyszer hat valamit vagy azt sem.



A ("Kontrollált kettős vak kísérleti elrendezés és reprezentatív minta") teszt megerősítést adna bármilyen esetben de ha nincs akkor a többi, emberi tényezőt kell figyelembe venni mint az infra lámpánál arcüreg gyulladás kezelés esetén. Neki bevált, orvos mondta, stb. mivel ez nem gyógyszer, csak gyógyít mint az infralámpa. Ez is közismert mint a kamillatea. (Nyilván, értelemszerüen mást mást gyógyít mindhárom.)



Ha még azt nézzük, hogy mennyi panasz ill. reklamáció található a neten, körülnéztem de csak az árát kifogásolják. Amit megtaláltam, ott senki nem vonta kétségbe, hogy működik, aki már rendelkezik ilyennel, sőt aki csak írt róla, az sem.


Folyamatosan forgalmazzák, ami azt jelenti, hogy van rá kereslet. Ha lenne panasz, az a neten csapódna le leginkább, de nem találtam első-második keresésre.



A lámpánál azért írtam, hogy "nem árt", természetesen nem érvelésként, hanem ezzel a részével teszteken nem kell foglalkozni, mert nem árthat. Az is igaz, ha 20-30 percnél hosszabb megvilágítást alkalmaz valaki az már nem segíti elő a hatást, inkább már csökkenti. Ezzel azt zárom ki hogy a tesztre amiatt itt szükség lenne, hogy káros hatást keressünk. A hatásosság viszont kiderül negyed órán belül. min 4 perc max 15 perc, mélységtől függően, kb max. 1-2 cm-ig.



"Ebben egyetértünk. Tehát a lényeg a hatás. A bioptronról eddig nem úgy tűnik, hogy hatásos. Ha hatásos lenne, ezt tesztek igazolnák." .. "Rengeteg egészséges ember pénze múlik ezen"


A hatásosságát nem tesztek igazolják, hanem elégedett vásárlók és felhasználók!


Az ára az sok, nagyon is sok, néhol brutálisan.. Azért adják ilyen arcátlanul sokért mert egyértelmüen bebizonyosodott hivatalos tesztek nélkül is, hogy működik, különben már rég ráborították volna az íróasztalt az eladó cégekre az "elégedetlen" vásárlók, ha tényleg hatástalan lenne és mindenhonnan a negatív visszhang jönne le. Elég borsos ahhoz az ára.



Egyébként az infralámpát tesztelték-e ?

Azzal gyógyítják az arcüreg gyulladást orvosi javaslatra.

Még jó, hogy annak nem nyomják fel az árát az egekbe. Ha nem készült ("Kontrollált kettős vak kísérleti elrendezés és reprezentatív minta") teszt róla akkor az sem működik csak elhiszik az emberek, szegények.. :))



"Ezt nem tudod. Esetleg elmúlt a gyulladásod, de a lámpa nélkül is elmúlt volna."


A baleset után, a kezelés előtti egy órában nem múlt és nem is csökkent egy cseppet sem. Sőt, miközben keresgéltem a polárszűrő fóliát még legalább fél óra azzal is elment.


Amikor megvilágítottam, közben éreztem ahogy bizsergő érzés közepete vissza szívódik a folyadék gyülem. Legalábbis utána egyélrtelmü volt a leapadás. Az érzés ismerős volt. Utána mutattam itthon és lőn nagy csodálkozás. "Jéé tényleg lement!"


Egyértelmüen tudtam, hogy erre van szükség, különben kínlódhatnék nélküle, mert ismertem régóta az elvet.



"Nem kell ekkora cirkusz egy gyógyító fényhez"

Vannak cégek, melyek százezer forintért árulják. Nem kell a cirkusz? Ha mégsem hatásos, ez egy komoly csalás.


Na de mivel a tesztek nélkül is működik ezért nem csalás. (mekkora média visszhang lenne ilyen ár mellett ha nem működne) Legfeljebb az ár mértéke a megdöbbentő.


Még az a jó, hogy azért nem vonhatnak felelősségre, hogy magamnak megépítettem saját használatra más hatásos szellemi termékét..



""eddig nem hallottam sehonnan, hogy bárki panaszkodott volna rá, sem a neten nem olvastam ilyen hírek tömegét"

Akkor ideje kicsit körülnézned a neten."


Körülnéztem.

A ("Kontrollált kettős vak kísérleti elrendezés és reprezentatív minta") teszt ebben az esetben teljesen felesleges ha az aki ismeri meg van elégedve vele.


Mutass néhány olyan esetet, hogy valaki mondja, kifizette a pénzt és átverték. Még egyet sem találtam, mert ez működik. Aki használja az tudja. Aki nem ismeri az kételkedhet, dehát ez természetes!



""Viszont ha nem lenne jó akkor már rég betiltották volna"

..és nincsenek betiltva a "gyógyító mágnesek" és a többi butaság se, mert nem veszélyesek. Csak nem hatnak."


Ezzel a mágnes dologgal is kísérleteztem. Nagyon erős magnetron mágnes gyűrűvel próbálkoztam, (mikrosütő magnetron bontásból származik). Azzal annyi eredményt értem el, hogy az ujjaim elkezdtek kicsit zsibbadni az erős mágneses térben fél perc után, akárhányszor próbáltam. Mivel időnként még fáj a vállam az egy évvel ezelőtti esést követően (nem a könyököm ahol megvilágítottam, ott egyáltalán nincs panaszom) szóval a mágnes gyűrüből kettőt egymás mellé fektettem és a karom fájdalmas meghúzott ín-izom részével arra feküdtem rá és el tudtam aludni, mert a fájdalom megszűnt. (tessék gyógyító mágnesek.) -az érzést csökkentette-


Sokmindennek van valamilyen hatása, csak nyitott szemmel kell járni a világban és nem teszteket keresgélve, hogy miről mondta más (bármilyen bizottság), hogy jó. Ami jó az anélkül is jó! Azt viszont meg kell tapasztalni az ilyen "magad uram" dolgoknál, hogy mire jó.



""Ártani semmiképp nem árthathat.."

Érdekes. Most már az az érv, hogy nem árthat."


Ne forgasd ki a szavaim!


Ez érv amellett, hogy teljesen felesleges hivatalos teszteken végigvinni mert nem lehet még véletlenül sem ártalmas, tehát bátran lehet használni. A jó hatását úgyis megismeri mindenki akinek ilyen van a birtokában., tehát a hatása látszik, megtapasztaljuk mindenképp. Legfeljebb az ártalmatlanságát kell csak bizonyítani. Végülis azt sem kell mert biztonságos.



Van egy saját mondásom:

"Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen. Egy a lényeg: mi hogyan működhet még jól, még jobban mert az a jövő ! A találmányok már csak ilyenek.."

2011. márc. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

hamár homár...

Találtam még valamit. Ezen a néven még nem ismertem.


"Az Activelight gyógylámpák az Egészségügyi Minőségfejlesztési és Kórháztechnikai Intézet engedélyével rendelkeznek, mely tanúsítja, hogy folyamatosan ellenőrzött minőségű termékekről van szó. A kockázatokról olvassa el a használati útmutatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát!


Miért venne mást, ha ezt a magyar terméket is megveheti rendkívül kedvező áron?" [link]


..és még tesztelték is!

2011. márc. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

19:50


"csak akkor nagyon fontos, ha olyan dologról van szó, aminek lehet ártalmas hatása is illetve élet múlhat a hatásosság biztonságán."


Nem. Ennek a kísérleti elrendezésnek az a célja, hogy a placebohatást is kontrollálja.


Amúgy meg amelyik terápia nem hat, az árt. Ugyanis pénzbe kerül, ezzel erőforrásokat von el más terápiáktól.


"Viszont amikor valaki már ismeri a készüléket próbálta a hatását"


Ezt nem vagy képes megérteni, vagy nagyon is érted, csak úgy teszel, mintha nem értenéd - ki tudja, milyen hátsó szándékkal - hogy ez nem úgy megy, hogy "próbáltam". Pl. mert a "kipróbáltam és megszűnt a gyulladásom" egy történeti állítás, ami nem alkalmas az okság bizonyítására. Lehet véletlen, ahogy lehet placebohatás is. Sosem fogod élménybeszámolókkal kiváltani a tudományos kutatásokat, teszteket. Egyszerűen nem érted a tudományos tesztelés lényegét.


"senki nem panaszkodik. Te valahol láttál ilyent?"


Használd már azt a szerencsétlen google-t és nézz utána.


"Ha még azt nézzük, hogy mennyi panasz ill. reklamáció található a neten, körülnéztem de csak az árát kifogásolják."


Ha hatásos lenne, akkor megérné. Mivel per definitionem ezt jelenti a hatásosság, meg a megérés.


"Amit megtaláltam, ott senki nem vonta kétségbe, hogy működik"


Nem kell "kétségbe vonnia", bőven elég, ha úgy érzi, hogy keveset kapott a pénzéért :))))


"Folyamatosan forgalmazzák, ami azt jelenti, hogy van rá kereslet."


A dianetikára, a tenyérjóslásra és a homeopátiára is van kereslet.


"A hatásosságát nem tesztek igazolják, hanem elégedett vásárlók és felhasználók!"


A hatásosságot csakis tesztek igazolhatják, nem pedig "elégedett vásárlók", akik lehetnek:


- elégedett vásárlók, akik gyógyulásukat az időnek vagy a placebohatásnak köszönhetik

- kognitív disszonanciával küszködő vásárlók, akik annyi pénzt öltek a lámpába, hogy most már csakazértis hisznek benne

- "elégedett" vásárlók, akik még remélik, hogy aránylag jó áron megszabadulhatnak "csodálatos" lámpájuktól, így csökkentve az anyagi károkat.


És természetesen az is lehetséges, hogy a cucc tényleg működik, és a vevők tényleg azért elégedettek, mert hatásos.


Akkor tudnánk eldönteni, mi a tényleges helyzet, ha tesztelve lenne az eljárás. De nincs tesztelve, úgyhogy mindenki azt hisz, amit akar, vagy amit az üzleti érdeke diktál.


"Na de mivel a tesztek nélkül is működik ezért nem csalás. (mekkora média visszhang lenne ilyen ár mellett ha nem működne)"


Van médiavisszhang. Könyörgök, ne félj a google-tól, használd.


"Ezzel a mágnes dologgal is kísérleteztem. Nagyon erős magnetron mágnes gyűrűvel próbálkoztam, (mikrosütő magnetron bontásból származik). Azzal annyi eredményt értem el, hogy az ujjaim elkezdtek kicsit zsibbadni az erős mágneses térben fél perc után, akárhányszor próbáltam."


Akkor legalább annyit már tudunk, hogy van tehetséged az önszuggesztióhoz. Na, a bioptron is ezért "működik" nálad.


A mágnes ugyanúgy nem hat a szervezetre, mint a polarizált fény. Nulla a hatása mindkettőnek. Az egészet beképzeled magadnak, sajnálom.


Ha eddig még valami hihető is volt a mondanivalódban, a mágnessel végleg lenulláztad. Innen már csak egy lépés a varázsvesszős vízkeresés meg a homeopátia.


Szóval, majd ha a NEJM, a JAMA vagy a BMJ cikket közöl arról, hogy bizonyították a bioptron hatásosságát, akkor elhiszem. Amíg nem, addig nem.

2011. márc. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

ma 07:53


Az ellenőrzött minőség nem azt jelenti, hogy tesztelték.


Ne égesd már magad fölöslegesen, így is eléggé lejárattad magad.

2011. márc. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"És természetesen az is lehetséges, hogy a cucc tényleg működik, és a vevők tényleg azért elégedettek, mert hatásos."


Ez az egyetlen mondatod eddig ami értelmes hozzá állást tükröz.


Ha valamihez nemértesz és még csak ki sem próbáltad, akkor ne mondj sablonos véleményt vaktában.



Az infralámpát mindíg figyelmen kívül hagyod, amivel az arcüreg gyulladást gyógyítják. Azt tesztelték-e ? Hol olvasható az általad erőltetett tesztje? Azt az orvos szokta javasolni! Vagy szerinted az egy becsapás mert nincs tesztje? Komolytalan hozzá állás.



"Ne égesd már magad fölöslegesen, így is eléggé lejárattad magad."


Hát igen, ezzel a teszthez ragaszkodással ebben az esetben, nagyon!


Sokminden (ami nem gyógyszer) jól és biztonságosan használható tesztek nélkül is. Nem azon múlik.



Itt bizonygatod, hogy "a csokoládét nem lehet megenni ha nincs ráírva a lejárati ideje." Ez kb. olyan! Szóval elég szemellenzős dolog.

2011. márc. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Találtam még orvosi leírást a poláros fény hatásairól:

[link]

2011. szept. 5. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!