Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen monitor lenne jó?

Milyen monitor lenne jó?

Figyelt kérdés

A közeljövőben szeretném lecserélni a régi nagy CRT tipusú monitorom ( igen tudom hogy nem épp mai darab), és már nézegettem is több féle monitolt. Tetszik nagyon egy 22"os full hd led monitor , de nem tudom hogy egyáltalán rá tudnám-e kötni a gépemre , mert már az sem mai darab.

Intel P4 3GHZ proci

2GB DDR1-es ram

ATI Radeon 9600XT(250mb) videókártya van a gépemben .

Kíváncsi vagyok hogy erre egyáltálán rá tudom-e majd kötni vagy nem.

Illetve hogy a jelenlegi monitornál,(nem értek hozzá) a max felbontás 1280*1024, szóval gondolom ez a max amit a videókártya enged.Érdemes akkor ehez a kártyához full hd-set venni , vagy inkább nézzek olyat ami csak hd ready ?

A kártya cseréje nem igazán megoldható mert az alaplap is olyan régi hogy full gépet kellene venni már.


2011. márc. 10. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
nem vágesz a kategória, de szerintem a kártyádon d-sub csatlakozás van, az új monitoron valszeg lesz d-sub is, de inkább dvi, van dvi-d-sub átalakító, és jó lenne tudni miylen a monitorod, mert pl 15 colosnál a max 1024, 17colosnál 1280, 22 nél mivel fullhd 1920 a felbontás. a kártyád valszeg kinyomatná a full hd-t, de játékokra alkamatlan mert ősrégi, viszont gépezni filmet nézni szerintem lehet vele.
2011. márc. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
*256mb elírtam
2011. márc. 10. 15:55
 3/5 A kérdező kommentje:

A monitorom 17"os

max felbontása 1280*1024

a videó kártya hátulján van 3 csatlakozó is , az egyik amit használok most az kék színű az alapja és 15 tűs káben megy bele.

Van egy másik csatlakozó is , az fehér alapú, amihez van is egy átalakító a dobozban.

Nem tudom hogy így be tudod-e azonosítani , ha nem akkor amx lefényképezem a kari bemeneti csatlakozóit .

Filmet néznék rajta , játékot nen tervezek rajta futtatni , minel mint irtad nem is menne.

2011. márc. 10. 16:07
 4/5 anonim ***** válasza:

ide le van írva minden adat róla

[link]

és ja, a kék a d-sub, a fehér a dvi, a másik az s-video. a leírás szerinte bírja a full hd-t sőt még jobbat is :D

2011. márc. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2011. márc. 10. 18:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!