Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A 30 alkalmas lencse egyenlőt...

A 30 alkalmas lencse egyenlőt az egy hónapossal?

Figyelt kérdés
Mert az optikus szerint az enyém 30 alkalmas tehát 30szor rakhatom be. Viszont van, hogy kimaradnak napok mikor nincs is bent, és szerinte a lényeg h 30x rakhatom be nem kell azt 1 hónapon belül. Tehát most akkor hogy van ez?
2009. febr. 14. 21:22
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és az lemaradt, hogy az egy hónapos meg ugye a felbontástól számított egy hónapig jó.
2009. febr. 14. 21:23
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én egy hónapos színes lencsét vásároltam, és mivel bennem is felmerült ez a kérdés,ezért megkérdeztem. Azt mondta az optikus, hogy értelemszerűen minél kevesebbet viselem, annál tovább bírja a lencse. Tehát ha csak hétvégeken teszem be buliba, akkor hosszabb az élettartam. Én nem tudtam megállapítani, hogy mikortól volt nem jó, mert sajnos ne bírja a szemem, fejgörcsöm lett tőle pár óra viselés után.

Azért valaki erősítse, vagy cáfolja meg, mert nem tudom mennyivel másabb a színes lencse.

2009. febr. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem vagy 10 évig volt 30 napos lencsém, de jó 5 éve már csak napi eldobhatósat használok. A 30 napos nekem két-három hét alatt kényelmetlenné vált, gyakrabban cseréltem. Próbáltam AcuVue-t, SureVue-t, és Zeiss-et, a SureVue volt még a legjobb, az bírta legtovább. Jó ideje már Focus Dailies-t használok, ez olyan 13 ezer egy hónapra. Mostanában sokat drágul, de szerintem nagyon megéri, azóta nem kell törődnöm semmivel, nem kell folyadék, meg tok. Ha elfárad a szemem este, csak kidobom, mert másnapra van új. Bírom vele az éjszakázást is, csak akkor szárad ki, ha füstös helyen vagyok, vagy ha 10-15 órát dolgozom a gépen.
2009. márc. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!