Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyit javíthat a lézeres...

Mennyit javíthat a lézeres szemműtét a látásomon?

Figyelt kérdés
4 és fél éve, hogy nem jártam szemészeten. Akkor -2,25-ös volt a szemem. Azóta sokat romlott. Most fogok majd menni megvizsgáltatni. Arra gondoltam, hogy ha most megmondják mennyi, és tovább romlik, addig is gyűjtök pénzt, és befizetek egy ilyen műtétre. Csak szeretném tudni, hogy milyen "romlottság" esetén tudnak még tökéletes látást visszaadni?
2011. febr. 17. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, van egy min. és egy max. dioptria, tehát egy intervallum, amin belül vállalják a műtétet. Fontos, hogy azt hiszem csak akkor vállalják, ha már stagnál, vagyis nem romlik tovább. Műtét után kell majd valaki, aki istápol, mert a fényt egy-két hétig nem bírod majd, nem emelhetsz, és 110%-os lesz a látásod egy darabig, de mindenképpen 100% feletti.
2011. febr. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tetris ***** válasza:

Amíg be nem töltöd a 18-at, addig nem fogják megcsinálni a műtétet. Utána is csak akkor, ha a dioptriaszám már stabilizálódott. Ha néhány évig nem változik, akkor megcsinálják a műtétet. Nem tudom, hogy mi a max, amit javítani tudnak, de annak idején hallottam tőlük egy esetet, amikor -11 dioptriáról 0-ra javítottak egy illetőt, bár többszöri műtétre volt szüksége.

Egy műtét alkalmával max 6 dioptriát tudnak javítani. Ha ennél magasabb, akkor mégegy műtét szükséges a tökéletes látáshoz. Ez 13 éve volt, gondolom azóta csak tökéletesedtek a módszerek.

Még annyit, hogy én a Fócus Medicalban voltam.

2011. febr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Ha meg kell állapítani, romlik vagy nem, ahhoz legalább 1-2 év szükséges majd. Annyiban jó így, hogy addig össze tudok gyűjteni annyi pénzt,ami fedezi a műtét árát mindkét szememre.

Egyébként a 18-at betöltöttem már.

2011. febr. 17. 14:47
 4/4 anonim válasza:
Nekem javult a műtét után. Azután 5 év után minden visszarendeződött. Most ugyan olyan mint a műtét előtt.:(
2011. febr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!