Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szegedi kisfiamnak keresek...

Ati.katica kérdése:

Szegedi kisfiamnak keresek szemész orvost, tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Olyan szülők segítségét szeretném kérni akiknek szintén rosszul lát a gyermekük, és emiatt emelt családi pótlékot kapnak.

Kisfiam 4 éves 9D szemüveget kapott, és kb. 1, 5 m-re lát, utána csak foltokat, pacákat. Jogosultak lehetünk támogatásra? És ha igen Szegeden ki az az orvos akivel ezt intézni tudjuk? Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. febr. 12. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Az lenne a legjobb ha bemennél a korházba és ott érdeklődnél.Mert itt a gyakorin nem hiszem hogy tudnak segíteni.
2011. febr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A szemklinikán Dr. Deák Andrea gyermekszemész. Bár hallani róla jót is, rosszat is. az egyik ismerősöm az egekig magasztalja, a másik véleményét inkább le sem írom.


Akit személyes tapasztalat alapján ajánlani tudok, ő Dr. Drexler Donát, nagyon alaposan vizsgál meg és ha úgy látja, megfelelő szakemberhez irányítja a beteget.

2011. febr. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amúgy pluszos vagy mínuszos a szeme?

Pupillatágításban vizsgálták?

Mert mindenképp úgy kell ilyen kicsi korban!

2011. febr. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A Deák Andreáról mi is hallottunk már, szintén jót és rosszat is.

A Dr. Drexler Donát gyerekszemész?

Pluszos a fiam szeme, Bp-en a Pálfia Nelli vizsgálta, szerinte 10% lát a kisfiam, de mivel mi Szegediek vagyunk, ő nem igazolhatta le nekünk MÁK papírt. Ezért szeretném mindenképp azt az orvost megtalálni aki igazolt már ilyet, mert a fiamat sem szeretném még x vizsgálatnak kitenni.

Köszönöm a válaszodat!

2011. febr. 14. 08:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem értem, a +9-es egyáltalán nem durva, nekem is volt annyi, ez simán feljavulhat. Nincsenek olyan emlékeim, hogy nem látnék, főleg azért, mert a gyerekek szeme nagyon alkalmazkodóképes, 4 évesen még simán korrigálhat szemüveg nélkül is ennyit úgy a szeme, hogy teljesen jól lásson.

A pluszos szem mindig javul, sőt gyakran átmegy mínuszosba felnőtt korra, nekem is most -2-es. A kisfiad mit mond, ő is panaszkodik rá, hogy nem lát?


Szerintem Szegeden és egész környékén egyedül a Deák Andrea a gyermekszemész, de a -Drexler Donát tudtommal a gyermekklinikán dolgozik. De őszintén szólva nem tudom, elég régen voltam nála.

2011. febr. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja, és nem fogsz találni olyan orvost, aki vizsgálat nélkül leigazolná, ez 100%.

Csináltass még egy vizsgálatot, a gyereked érdekében.

2011. febr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy javulni fog felnőtt korára, addig viszont kb. évente kell majd szemüveget cserélnünk :(

Mostanra kiderült, hogy ő így született, neki az a normális, hogy nem lát, csak homályosan. Csakhogy eddig 3 orvos küldött el minket, hogy a gyerek nem együttműködő, pedig szegény csak nem látta a táblát. A pupilla tágítással pedig nem foglalkoztak. Pestre kellett felutazni, hogy végre rendesen meg legyen vizsgálva és kiderüljön, hogy +9D a szeme... hát ezért keresem itt a megfelelő orvost... természetesen egy újabb vizsgálat céljából.

2011. febr. 14. 13:25
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Sok orvosnál jártunk mi is a kislányommal hasonló problémával, de szakértelme alapján én is csak Drexler doktor urat ajánlom.

Úgy tudom én is, hogy a gyerekklinikán dolgozik.

2011. febr. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!