Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » PRK műtétet, majd mechanikus...

PRK műtétet, majd mechanikus szemnyomás mérést követően elferdült a kép a jobb szememben. Hova fordulhatok segítségért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tavaly szeptemberben egy budapesti lézerklinikán átestem egy látásjavító PRK lézerműtéten, amely sikeresnek bizonyult. Tökéletesen láttam. Pár héttel később szemnyomást mértek a szemet érintő mechanikus módszerrel. Ahogy a gép hozzá ért a szememhez, "elgörbült" a kép, ami a mai napig se állt helyre. A szemnyomás mérést követően napokig fájt a szemgödröm ami mára már átment fejfájásba. A fél arcom folyamatos görcsben áll, úgy érzem, mintha a jobb szemem teljesen be lenne fordulva, de valójában nincs befordulva.


Hogy azóta is miként látok, azt így tudnám leírni: Olvasás közben a sorok túlságosan máshova esnek a két szememben. Nehezen tudom összerakni egybefüggő szöveggé, és a sorok jobb széle felfelé görbül. Ha nem koncentrálok a fúzióra, akkor látom a sorokat egyszerre vízszintesen is és ferdén is.


A lézerklinikán futottam már ez ügyben pár kört, de közölték velem, hogy rájuk csak a dioptria értékek tartoznak, így tőlük nem várhatok segítséget.


Orvostól orvoshoz jártam, voltam szemészeten, szemklinikán, gyerekszemészeten, de szerintük a szaruhártyám gyönyörű és a szemizmaim is tökéletesen működnek. Nem tudták megmondani mi lehet a probléma. Viszont, azt se mondták hova menjek további vizsgálatokra, így egyre inkább kilátástalannak és elkeserítőnek érzem a helyzetet.


Hova fordulhatok segítségért, ahol kellő alapossággal és elszántsággal foglalkoznak még az ilyen agyament szembetegségekkel is, és megfelelő műszeres vizsgálatban részesülhetek? (Nem baj ha fizetős)


Ha valaki volt már hasonló helyzetben, nagyon hálás lennék, ha megosztaná velem a tapasztalatait.


Előre is mindenkinek nagyon köszönöm!


2011. jan. 15. 14:43
 1/1 anonim ***** válasza:
Mi lett végül? Rendbejöttél?
2023. máj. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!