Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan zajlik a lézeres...

Hogyan zajlik a lézeres szemműtét?

Figyelt kérdés

2007. máj. 30. 11:01
 1/6 anonim válasza:
100%

Van egy nagyon jó leírás itt:

[link]


Becopyzom, hogy akkor is meglegyen, ha esetleg megszűnne az oldal, akkor is meglegyen:


A pénteki napom a következő volt:


Az éjszakát simán átaludtam, délelőtt 10-kor keltem. Néhány kávé után megreggeliztünk a párommal, majd ¾ 12-kor elindultunk az Optimum Látásjavító Lézerközpontba, Budára a Fodor utcába. Jó kis dugó volt a városban, ezért összevissza kertek alatt, mindenfelé mentünk, mert fél 1-re oda akartam érni, ami sikerült is.


Bementünk a szemklinikára, majd a nevem bemondása után kaptam egy műtéti beleegyező nyilatkozatot (ezt ki kellett töltenem), valamint egy Xanax tablettát (ezt be kellett vennem). Elég sokan összegyűltünk, úgy 6-8-an is várhattunk ott valamelyik szemműtétre. Senki nem volt igazán beszédes kedvében, így nem derült ki, hogy más műtőbe viszik-e azokat akik prk, lasik (lazik), vagy zyoptix műtétre várnak, vagy hogy egy nap csak az egyik szemműtéti eljárást csinálják-e.


Kezdődik a szemműtét


Kis idő múlva szólítottak, és egy doktornő megnézte még egyszer a szememet: éles fehér fénnyel körbevizsgált, gondolom, hogy nem keletkezett –e valamilyen bevérzés az utolsó szemvizsgálat óta. Ezután visszamentem a helyemre. Várakozás közben elég sok vizet ittam, paráztam is, hogy mi lesz, ha műtét közben jön rám a sürgősség J.


Rövid idő múlva szólított egy asszisztens, majd a cipőm helyett egy papucsot kellett felvegyek, és be kellett mennem egy másik helyiségbe, ahol 3-4 kényelmes szék volt elhelyezve (az egyikben már ült valaki). Miután helyet foglaltam, kaptam némi érzéstelenítő szemcseppet, majd jóddal körbefertőtlenítette a szememet. Persze előtte még a biztonság kedvéért megkérdezte, hogy nem vagyok –e allergiás a jódra. Mondjuk, ezt már tisztáztuk a vizsgálatkor, de gondolom ők is a biztosra mennek – ami nekem nagyon szimpatikus is volt..


Operáció lépésről lépésre


Pár perc után elvitték mellőlem az egyik hölgyet, és szóltak, hogy én vagyok a következő. Ettől a szívem felugrott a torkomba, hogy ott dobogjon egy kicsit, de – gondolom a Xanax hatására – nem túl nagyon.J Kb. Még kb. 5 percet vártam, közben eléggé leamortizáltam a széket (előre – hátra állítgattam a dőlésszögét), majd jött értem az asszisztens. A műtő előtti térbe egy „zsilipen” keresztül jutottunk be, ahol ilyen ragacsos padló volt, ami mindent felszedett a papucs talpáról, itt kaptam egy köpenyt is. Összességében is nagyon tiszta és steril volt minden.


A következő helyiségben leülhettem, és itt egy sapkát húztak a fejemre. Kaptam még egy pár érzéstelenítő szemcseppet az asszisztenstől. Még egyszer megkérdezte, hogy van–e valami kérdésem a szemműtéttel kapcsolatban, majd vártunk. Pár perc múlva megjelent az előbb mellőlem elvitt nő, aki – úgy tűnt – semmit se látott, úgy vezették oda, de 1 percre megállt ott a steril váróban, és elmondta, hogy nem fájt igazából, csak a bal szemén egy kicsit, és hogy végig az operáció alatt magyaráznak.


A műtőben...


Ezután bementem én is a műtőbe. Köszöntött a doktornő, és az asszisztensek, majd felfeküdtem egy ágyra, a lábam alá pedig raktak valami bigyót, hogy magasabban legyen. Ezután letakarták a jobb szememet, és egy műanyag fóliát ragasztottak a bal elé, amitől homályosan láttam (folyamatosan kommentáltak mindent, hogy most épp mit csinálnak, ami némiképp megnyugtató volt). Ez elvileg a fölső szemhéjamat felhúzta.


A szemműtét nem sétagalopp


Ezután szóltak, hogy most kellemetlen rész következik, mégpedig a szemnyílás szétfeszítés. Szerintem annyira nem volt kellemetlen, csak az, hogy kontrollálatlanul áramlott a fény a szemembe. Ezután alátoltak a lézernek, ahol a vörös pöttyöt kellett bámulnom. Ekkor ráraktak valami lefeszítőt a szememre (gondolom ez a mikrokeratom), ami baromira nyomta (ez egyébként a jobb szememnél fájt is, bár érdekes módon a bal vérzett be). Ezután egy pillanatra láttam valamit végigmenni a szemem előtt, majd nem láttam semmit. Ezt is kommentálták: „Most nem lát semmit, ez így természetes”. Ezt követően gyakorlatilag láttam, ahogy a felvágott lebenyt egy csipesszel felhajtják. Valami folyadékkal lemosták a területet, majd indult a lézer. Szóltak, hogy ne felejtsek el továbbra is a vörös pontra nézni, és hogy egy kattogó hangot fogok hallani, ez a lézer hangja. Hát hallottam is, meg éreztem olyan szagot, mint mikor a malacot pörkölik – gondolom, ahogy a szövetet párologtatta a lézer. A pontból egyébként hamar 1000 pont lett, nagy, pontokból álló kört láttam már ekkor. Kb 3 percig mehetett a lézer, a doktornő félúton jelezte, hogy már túl vagyunk a felén. Mikor vége lett, akkor megint lemosta folyadékkal a szaruhártyát, majd visszahajtotta a lebenyt, és egy kicsi simítókanálszerűséggel lenyomkodta, a helyére illesztette. Ezután csere, és jött a jobb szemem. Itt már jobban fájt mikor lenyomták. Miután a jobb szem is elkészült, leszedték a fóliát, majd fölállhattam, és mehettem. Persze ez a „mehettem” inkább azt jelentette, hogy az asszisztens kivezetett, mert semmit nem láttam a szememből patakként folyó könnytől. Visszavezettek az előbbi kényelmes váróba, ahol az asszisztens lemosta a jódot a szemhéjamról (ezt kicsit rosszul tűrtem, szerettem volna, ha rövid időre békén hagynak, hadd szenvedjek magamban).


Megúsztam!


Pár percnyi várakozás után megjelent a doktornő, és az éles fehér fénnyel megnézte, milyen az eredmény. Ez nem volt egyszerű, mert sehogy se akaródzott kinyitni a szemem, és tűrni, hogy az éles fény belevilágítson. Azért megoldotta, majd közölte, hogy szép lett az eredmény (ja, itt jöttem rá, hogy ezek szerint mindegyikünket más orvos műt, mert közben valaki más is volt a műtőben).


Végeztünk is?


Ezután mondták, hogy mehetek (itt már párommal) az irodába, ahol megkapom a zárójelentést, és az anyagiakat is ott kell rendezni. Bementünk, ott végső eligazításként kaptam egy napszemüveget, amit Stevie Wonder is megirigyelhetne J, valamint egy sportszemüveghez hasonló keretet szivacslapokkal körberagasztva, ami az alvószemüveg lesz. Még egyszer rákérdeztek, hogy a szemcseppek akkor ki vannak–e váltva (de még ne használjam), a másnapi kontroll időpontját megbeszéltük –e, majd isten hírével mehettem.

2007. máj. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Sziasztok! Nekem 2008 augusztusában volt intralasik lézeres szemműtétem, amiről írtam egy blogot, és részletesen beszámolok a műtétről, és az azt követő hónapokról is:

www.intralasik.blogter.hu

2009. máj. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
2009. máj. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Van most a St. James Hospital által egy akció. Ingyenes szemvizsgálat,meg részletfizetés.

Van aki volt már itt? Tapasztalatok..?

2009. szept. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
2010. szept. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez gusztustalan, azonnal lekapcsoltam... :O
2018. okt. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!