Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Fáj a lézeres szemműtét?

Fáj a lézeres szemműtét?

Figyelt kérdés
2007. máj. 30. 10:01
 1/10 anonim válasza:
100%
A műtét nem fájt, viszont az a része, amikor egy éles fénybe kellett nézni felfeszített szemekkel, rendkívül kellemetlen volt!
2007. máj. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt 2006.06.24-én lézeres szemműtétem (látáskorrekció. Az egyik szemem (-4) a másik(-3,75) volt. A műtét egyáltalán nem fájt, viszont négy napig voltak kellemetlen tünetek, amelyek alapvetően a műtét velejárói (csípő, szúró fájdalom, könnyezés), de alapvetően el lehet viselni. Egy éve a látásom kitűnő, amit 19 évig nem mondhattam el.
2007. jún. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 issti ***** válasza:
100%
Helyi érzéstelenítés alatt végzik, és fájdalom egyáltalán nincs. PRK típusú műtét után 3-4 napig komoly fájdalom is lehet, de megfelelő fájdalomcsillapítóval el lehet viselni.
2009. okt. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Nekem 2005 szeptemberében volt (sasszem) lézeres (PRK) szemműtétem, -1,5 dioptriásak voltak a szemeim, amiért csodálkozott is a doki, hogy megműttetem, de engem baromira zavart, mert vezetni is szemüveggel tudtam csak és egyébként se szerettem szemüveget hordani. Mondták, hogy mivel nem magas a dioptriám ezért nem mondják biztosra a sikert (60%), de nagyon elszánt voltam, tehát belementem. Közvetlen a műtét előtt kaptam xanaxot bár egyáltalán nem éreztem szükségét, mert valamiért nem voltam ideges, de persze bevettem. Műtét előtt 10-15 perccel kaptam egy rakás érzéstelenítő cseppet, még a nyakamon is az csorgott. A "műtőben" kértek, hogy feküdjek fel a padra majd felém toltak egy készüléket, és elmondták, hogy lesz egy narancssárga pont amit nekem folyamatosan néznem kell. Arra nem számítottam hogy a pont mozogni fog, de én követtem a szememmel. A műtét kb. 5 percig tartott összesen, majd kifelé menet a kezembe nyomtak egy csomó fájdalomcsillapítót és jópár altatót is, mert azt mondták, hogy elaludni valószínű csak ennek a segítségével fogok tudni. És igazuk volt. Amint kiment az érzéstelenítés, marha kellemetlen érzés volt... mintha homok lett volna folyamatosan a szememben és közben még tűvel is böködnék, szóval ezek rohadt kemény napok voltak. A fényérzékenységről nem is beszélve.. napszemüvegben aludtam. 4 nap volt az ami a legrosszabb, de azután gyors javulás következett. Mindig nagyon figyeltem, hogy legyen rajtam napszemüveg (legjobb ha polaroidos), mégha nem is sütött a nap. Télen hóesésben is viseltem, tehát 6 hónapon keresztül ezt szigorúan betartottam, és kerültem az UV fényt. Idén lesz 5 éve, hogy műtötték a szemem és a múlt héten voltam jogosítvány hosszabbítás miatt orvosi vizsgálaton és még mindig 100% fölötti a látásom :) Szóval az a 4 nap kín, meg a 216ezer Ft (akkor annyi volt) megérte. :) 28/F
2010. júl. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
2010. szept. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem. Érdekes volt. Ilyen műtétem volt nekem is négy éve. Azóta is jó a látásom.
2010. szept. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Hogyan érzéstelelínik?Láttam a videót és mikor rányomják azt a kerek fémet azt látom vagy fáj vagy ez milyen érzés?
2010. nov. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az érzéstelenítés szemcseppekkel történik. Rengeteg szemcseppet kaptam a műtét előtt és után. Így nem fájt a műtét.
2010. nov. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fáj, érzéstelenítik előtte.
2023. máj. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem most volt és nem fájt szerencsére.
máj. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!