Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Barátom fél szemére majdnem...

Barátom fél szemére majdnem vak (-15) másik szeme -3-as, kaphat valami BÁRMILYEN támogatást az államtól?

Figyelt kérdés
Úgy tudni hogy csak a "vakoknak" jár támogatás,anyukája mikor megkérdezte 10éve akkor azt kérdezték tőle: "Vak a gyerek?" Felháborítónak tartom ami itt megy,gyengén látó nagyon és képtelen vagyok elhinni hogy semmilyen formában nem támogatják az ilyen embereket mert nem vak... Hála Istennek hogy nem romlott jobban a szeme. Nagyon fontos lenne hogy aki tud erről információt kérem jelezze,háta változott azóta ez a törvény.
2011. jan. 7. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kaphat sajnos semmit! :S Amúgy mondd! A barátodnak van valami, szemüvege? Vagy valami? Ahogy írtál róla, nem vagyok benne biztos! :(
2011. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze,kontaklencsét és szemüveget is visel. szerencsére így nem romlott a szeme már jó pár éve,de szeretnék segíteni neki valahogy,mert elég drága a kontaklencse és minden ami hozzá tartozik. reméltem változott azóta a helyzet a vakok és gyengén látók terén,de sajnos ezek szerint nem :( ás köszönöm a válaszod.
2011. jan. 7. 15:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is rossz a szemem és tesómnak is, évek óta van kontaklencse és szemüveg is és a kedves állam semmit nem segít, pedig ezek nem olcsó dolgok. Most kell pont a szemüvegembe új lencse, a legolcsóbb is 6000 ft/lencse lenne, de van olyan hely, ahol 15000-től kezdődik. Már utánajártunk párszor, hogy van -e erre valami támogatás, de eddig semmi.
2011. jan. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem csak az utazási kedvezmény van meg, mint gyengén látó. Helyi járaton ingyenes, távolságin 90%-os kedvezménnyel lehet utazni.

Pénzbeli támogatásként az emelt családi pótlékot - amíg kapták a szüleim utánam - majd saját jogon a Fogyatékossági Támogatást kapom. Nem nagy összeg, de a semminél több! :)

30/N

2011. jan. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Megkérdezhetem hogy neked milyen rossz a szemed? vagy esetleg mindkét szemed gyenge?
2011. jan. 8. 14:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kaphat, mert az egyik szeme relatív jó.

Bár nekem -3-as mindkét szemem, gyakorlatilag én is vak vagyok az egyikre, mert tompalátó.

Szóval hiába -3-as, de nem látok vele semmit, mert az agyam olyan 5 éves koromban leállt arról a szememről, szóval azóta ki van iktatva a látásból...

2011. jan. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 10-es dioptria után jár támogatás (évente 1 szemüveg kedvezményesen),szemorvostól meg kell kérdezni, hátha... :)
2011. jan. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Jaros Mónika válasza:

Sziasztok


Kiskorom óta tompalátó vagyok, kaphatok e utazási kedvezményt? Kérlek segítsetek, hol tudom megigényelni, hogy kapjak?

2013. nov. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!