Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsére szeretném...

Kontaktlencsére szeretném cserélni a szemüvegem. Mi a menete ennek?

Figyelt kérdés
Ja és 16 vagyok.
2009. jan. 25. 22:30
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Én is 16 voltam, mikor csináltattuk. Mi elmentünk az Ofotértbe, mondtunk, hogy mit akarunk, megvizsgálták a szemem, aztán meg megtanította egy aranyos lány, aki ott dolgozott, hogy mit hogy kell. Eleinte amikor itthon próbálgattam, alig-alig sikerült, aztán nem is hordtam egy darabig, de már kb 2 éve rendszeresen kontaktlencsét használok. :)
2009. jan. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ugy megy h nah csere van, főleg nem 16évesen(én is annyi vok, 2és fél éve lencsés).

Szal annyi a dolgod h bemégy egy optikába, és veszel lencsét(én ugy vok vele h minnél jobb minőségű, annál jobb), nah meg persze veszel hozzá tisztító folyadékot is. A vételelőtt megvizsgálják a szemed, meg betanítják neked h h kell be és kivenni majd a lencsét. Elmagyarázzák a higéniát is. És elmondják neked h mennyi ideig lehet a lencse a szemeden, EZ FONTOS!!! am kb 12-16órát lehet. Jo igen tom kitaláltak már olyat is h 30napig bent lehet, de sztem annak smi értelme, mert néha jo amikor pihenhet egy kicsit a szem. Nekem lencsébe egy idő után kiszárad, azt mondta a szemészem h ihyak sok vizet, és akkor termelődik a "könny". Meg am van kifejlesztve ehez külön szemcsepp. Az nagyon jo, bár én nem használom mindig(az ára miatt, mert 4hétig jo, addig meg nem fogy el..). De sztem hamarosan inkább veszek azt is, mert az nagyon nyugtato a szemnek. Ha van még vmi kérdésed írj nyugodtan privit.

Rem tudtam segíteni, sok sikert a lencséhez;):)

2009. jan. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%
Így van!:)
2009. jan. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A lencse mellett érdemes megtartani a szemüveget is. Nekem eleinte gyakran át kellett váltanom, amíg a szemem meg nem szokta. Közben is jól jön, ha van mellette szemüveg, mert a lencsével is lehetnek gondok.
2009. jan. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Csak ennyi ofotértben megvizsgáltak megmondták milyen kell megvetted és ennyi? Az tök jó aszittem hosszadalmasabb folyamat. Még ha azt leírná valaki esetleg hogy szerinte milyet érdemes leginkább venni és kb az mennyibe van?

Ja és köszi a gyors választ!

2009. jan. 25. 22:41
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nah én vok a 16éves aki annyit regélt xD minnyárt kiszaladok megnézem nekem milyen van, megleírom azt is ami sztem nem olyan jo(tul száraz, legalábbis nekem..)
2009. jan. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Noh megnéztem:) szal ami nekem bevált: AIR OPTIX AQUA(30napos lencse) hozzá meg a RENU-s tisztítófolyadék.



És amit nem szeretek az az 1 napos FOCUS DAILES

2009. jan. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Oké, és kösz mindenkinek.

Ja még az elfelejtettem, hogy szemüveget csak géphez vagy tvhez hordok amúgy nem.

2009. jan. 25. 22:46
 9/17 A kérdező kommentje:
Értem, és ez neked mennyibe kerül havonta és bármelyk optikába kapható?
2009. jan. 25. 22:46
 10/17 anonim válasza:
100%
Én az első hozzászóló vagyok, nekem Bausch&Lomb SofLens van és Renu folyadék. Ez 30 napos, fél éves adagot szoktam venni, ez (folyadékkal együtt) kb 25.000 Ft. :)
2009. jan. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!