Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez normális vajon?

Ez normális vajon?

Figyelt kérdés
Ha pl. a telefon kijelzőjét nézem, majd a szoba egy sötétebb pontjára tekintek, kell pár másodperc, hogy lássam, nem azonnal alkalmazkodik a szemem a sötéthez. Ugyanígy, ha este lekapcsolom a lámpát, 5-10 percig vaksötét minden, majd utána kezd el kitisztulni a kép és nagyjából már látok. Vagy ha nappal a világosból egy sötétebb helyre megyek, ott sem azonnal látok. Ez másnál is így van, vagy szemproblémát jelez?

tegnap 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nálam is így van. Kell egy kis idő mire elkezdek látni valamit. Van olyan is, mikor bemegyek a sötét szobába, elkezdem úgy érezni mintha szédülnék, de ha felkapcsolom a villanyt elmúlik. Szóval szerintem normális.
tegnap 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


De vajon az is normális, hogy lámpaoltás után 10 perc is eltelhet akár, hogy lássak?

tegnap 18:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen. Én is ugyanígy vagyok, nem mindig van így, de ahogy írtam a legtöbb esetben ez van. És jók a szemeim.🙂
tegnap 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Normális, mert a fény hatására összeszűkül a pupilla, és idő kell, hogy visszatáguljon.
ma 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!