Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hova forduljak először ha...

Hova forduljak először ha feltételezhető hogy szemüvegre van szükségem?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy mi a 0. Lépés?

Háziorvos,vagy szemészet?Vagy esetleg magánrendelésre menjek?

Fogalmam sincs hogy működik ez..


ma 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szemészetre nem kell beutaló, simán elmehetsz szakrendelésre, de időpontot valószínűleg foglalnod kell.
ma 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Látásélességet tudnak vizsgálni optikusnál is.
ma 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Optikába mentem, ahol a szemüveget csináltatni akartam. Ott van szemész is, ő csinálta meg a vizsgálatokat.

Háziorvoshoz nem kell menni.

Szemészeten nálunk ilyennek nem foglalkoznak.

ma 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk megcsinálják az állami szemészeten is a vizsgálatokat, de oda elég sokára kapni időpontot. Az optikák közül pedig nem mindegyikben van szemészorvos, és főleg nem mindig.


Én úgy csináltam, hogy megnéztem a legközelebbi optikát, ott heti kétszer fél napot van szemészorvos, akkor mentem, és ott helyben nézték meg, hogy pontosan milyen szemüvegre van szükségem. De én már 10+ éve szemüveges voltam. Az első alkalommal az állami szemészetre mentem. Eleve nem is biztos, hogy szemüveggel korrigálandó a látásproblémád, lehet valamilyen hályog (persze fiatalként ez ritka, nem írtad hány éves vagy) vagy ilyesmi.

ma 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én olvasószemüveget csináltattam nemrég. Bementem az optikába (aminek előtte utánanéztem), megkérdezték, mit szeretnék. Kaptam időpontot, amikor ott volt az orvos is és ami nekem is megfelelt. Mentem az időpontra, az orvos megcsinálta a vizsgálatot, utána kiválasztottam a keretet, amiben szintén segítettek. Kb. 1 hét múlva lett kész a szemüvegem megfelelő lencsékkel.

Nekem mondjuk egyértelmű volt, hogy mi a gond, és miért kell szemüveg.

Ha neked nem, akkor először szemészetre menj.

ma 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Párom optikába ment. Megnézték a szemét, és az alapján csinálták meg neki a szemüvegét. 1 hét múlva ha jól emlékszem mehetett érte.🙂
ma 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!