Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Belement egy apró hajszál a...

Belement egy apró hajszál a szemembe és nem tudom kiszedni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Valahogy belement a bal szemembe egy apró hajszál (fiú vagyok, rövid hajszálról van szó) és így felment oda oldalra. Próbáltam kiszedni, de nem tudom. Azóta már nem is látom, hiába nézem, viszont olyan érzésem van mintha szúrna! Mit tegyek?

tegnap 23:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Én legutóbb azzal szórakoztam, hogy néztem lefele és a csapnál próbáltam kézzel vizet fröcskölni a szemembe. Vagyis úgy mosni. Nyílván nem tudtam én se simán kiszedni. Így viszont úgymond kikönnyeztem.
tegnap 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem férfi létemre viszonylag hosszú szempillám van (a hsz kedvéért gyorsan megdörzsöltem a szemem, az ujjamon maradt 2 szempilla, lemértem és 10 és 12 mm-esek - ezt csak azért h a kérdezőnek legyen viszonyítási alapja a hajszálhoz mérten, hátha van ennek valami relevanciája a számára), és nekem egy pár éve a szempilláim nyaranta valamiért irtó gyakran belemennek a szemembe, de úgy napi 2-3x is - ősztől tavaszig meg kb soha.

Na a lényeg, hogy én eleinte folyton próbáltam kiszedni fültisztító pálcikával (lehúztam az alsó szemhéjamat, és próbáltam kipiszkálni), mert nagyon kellemetlen, és nekem is szúrja a szemem, de az a helyzet, hogy legtöbbször csak rontottam vele, mert valahogy mindig a rossz irányba piszkáltam a szempillát.

A megoldás nekem az volt, hogy nem piszkáltam, csak folytattam tovább, amit addig is csináltam, pl dolgoztam tovább, és közben igyekeztem sokat pislogni, aztán amikor éreztem, hogy a belső szemzugban van, akkor az ujjammal egy mozdulattal lazán "kidörzsöltem". Szóval a szem úgy működik, hogy ha valami belemegy, azt valahogy automatikusan a belső szemzug felé pislogja az ember, ahol vagy magától kijön, de úgy h az ember észre sem veszi, vagy pedig kicsit irritálja a szemzugot, és akkor az ember akaratlanul is megdörzsöli, és így kidörzsöli onnan. Jól ki van ez találva :D

De ha 1-2 napig nem jön ki onnan magától, érdemes orvoshoz menni. Amikor először elkezdett így "hullani" a szempillám és folyton belemenni a szemembe, rákérdeztem egy EÜ-s ismerősnél, és azt mondta h ha 1-2 napig nem jön ki, és úgy érzem h vhol "elakadt" a szempilla és egyre kellemetlenebb, akkor azt dokival kell kiszedetni, mert betokosodhat - az anyjával ez konkrétan meg is történt. HO-nál rákérdeztem, mikor legközelebb voltam nála, és ezt megerősítette.

De én is olvastam az öblítéses módszert, nekem speciel nem vált be, pedig sokszor próbáltam, de lehet h én csináltam rosszul vmit.

ma 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2

Szemilla is szokott belemenni a szemembe (#1) vagyok. Az megint más. Sokszor fel se tűnik, csak látom hogy ott van. Nekem is hosszú és dús szempillám van.

Másabb az, mikor a hajam megy bele. A hajszálam sokkal erősebb szálú. Azt nem tudom figyelmen kívül hagyni vagy nem észrevenni. Egyszerűen nagyon szúr és fáj pislogni is. Nem lehet kibírni úgy 1-2 napot. Persze lehet ez is sok dologtól függ. De számomra kellemesebb lenne kislábujjal végig tapogatni minden bútort a házban, mint így 1 órát kibírni. Az öblítéses módszer ahogy írtam, kb azt a folyamatot segíti elő amit leírtál. Nedvesíted a szemet és pislogsz is. Valóban abba az irányba mozdult el és onnan lehetett ki is szedni. De kb 5 perc alatt és nem órák vagy napok kérdése volt.

Nekem amúgy rövidebb általában a hajam, mint a szempillám, de ugye emiatt is lehet, hogy rosszabb.

ma 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!