Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szürkehályog, rövidlátás vagy...

Szürkehályog, rövidlátás vagy asztigmatizmus (szemtengelyferdülés)?

Figyelt kérdés

4 évvel ezelőtt látásjavító, LASIK műtétet csináltatnám mindkét szememen.


A bal szemem már 2 nappal a műtét után brutálisan jó lett (40/20), a jobb szemem csak a 30/40-et érte el ami szintén jó, de lehetett volna jobb.


A nap szemem azóta is nagyon jó, a jobb viszont rosszabb.


Se közelre, se távolra nem látok vele élesen.


Elmentem egyik optikushoz ahol kontaktlencsét akartam próbálni, mert úgy érzem, csak az egyik szememnek van szüksége bármire.

Azt mondták, szemtengelyferdülésem van és nem ajánlották a kontaktlencsét hanem szemüveget.

Csináltak olvasó szemüveget is és messzenlzőt is, és a szerintem teljesen jó bal szemem elé is dioptriáa lencsét kaptam.

Hetekig próbáltam szoktatni, de nem volt jó. Szintén nem láttam jól a jobb szememmel se közel se messze, így visszamentem, visszaadtam a szemüvegeket és visszakértem a pénzt.


Elmentem másik optikai céghez, most ugyanahhoz ahol a műtétet csinákták. Ők semmit nem mondtal szemtengelyferdülésről, hanem azt mondták, hogy kezdődő szürkehályog, majd meg kell műteni, de még nem vészes.

Azt mondták ezen semmilyen szemüveg vagy kontaktlencse nem segítene, ami igazoltnak tűnik mert a bevizsgálás során akármilyen lencsét forgattak a szemem elé, a jobb szememmel sohasem láttam élesen.


Még azt tenném hozzá, hogy a jobb szememnél majdnem folyamatosan úgy érzem mintha lenne valami benne. (olyan mint amikor kontaktlencsét hordtam és estefelé már fáradt tőle a szemem ami mindig okozta adta az érzést, hogy már érzékeny volt rá a szemem...


Nappal alig zavar, de éjszakai vezetéskor a szembe jövő kocsik lámpája vakít. (Igaz, ezeket a hülyefényes modern fényszórókat szerintem tiltani kéne)



#műtét #lasik #szürkehályog #astigmatismus #cataract #szemtengelyferfülés
aug. 19. 09:18
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!