Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány éves korotokban kezdett...

Hány éves korotokban kezdett el romlani a szemetek közellátásra?

Figyelt kérdés

aug. 8. 23:49
 1/7 anonim válasza:

6

Korán kezdtem!

aug. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 38 vagyok, mostanában tűnt fel, hogy homályosan látok néha, távolabb kell tenni pl. a telefont.

Mondjuk tény, hogy régen ennyit nem lógtam a telefonon, csak mostanában lett ez a "hobbim" jobb híján, szerintem ez sem tett jót 🙃

aug. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Soha.
aug. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
50.
aug. 9. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
42
aug. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

48-49 évesen, jelenleg 52 vagyok

Pluszos vagyis távollátó szemüvegem van kamaszkorom óta. Az nem romlott negyvenes éveimig, majd kis mértékben az is. Hét évvel ezelőtt kellett erősebbet vásárolnom. Videógrafikusként sokat ülök monitor előtt, ami nem segíti az egészséges látást. (még a kékfényszűrő szemüveggel sem) Grafikusművészként pedig sokat bámulok közelre, ráadásul hosszan koncentrálva, ami szintén nem jó a szemnek. Jellemző a látásomra, 48-49 éves korom óta, ha közelre nézek, akár olvasószemüveggel vagy nélküle, monitorra, alkotás, olvasás közben, akkor utána távolra tekintve rosszabbul látok. Pl. ablakon kinézve. Kell pár perc, mire teljesen élesen tudok távolra nézni, persze a pluszos illetve multifokális szemüveggel.

Utóbbi szemüveget nem használom munkához, hosszas olvasáshoz, arra az olvasószemüveget szoktam alkalmazni. (tehát, nem munkaprogresszív, hanem a hétköznapi tevékenységekhez vannak kialakítva a dioptriák. Persze lehet vele olvasni, de mivel kvázi gyorsolvasó vagyok, kényelmesebb olvasószemüveggel nagyobb szöveghalmazokat átlátni.)

aug. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ErniE76 válasza:
47
aug. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!