Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Én vagyok az értetlen? Nem...

Én vagyok az értetlen? Nem magas a dioptria (-0.75 v vmi ilyesmi + kékfényszűrő)

Figyelt kérdés

Első szemüveg, előre kifizettem . Meg is jött, jeleztem hogy valami nem kóser, mint kiderült a lámpa fényeit duplán látom benne (kékben) .

[link]


Mint kiderült nem csak én látom benne az üzlet dolgozói, családtagok és mindenki akinek odaadtam hogy nézzen át rajta . Majd én felpróbáltam mások kek fényszűrős szemüvegét és ott sem tapasztaltam ilyet. Az eladó szerint a szemem nem bírja a kékfényt, de akkor a többi szemüvegnél miért nem zavart ? szemüveg lencsét most állítólag újra rendelték, de nincs különbség így nem vettem át. Annyit mondtak hogy akkor azt tudják, hogy nem tesznek rá kékfényszűrőt. Viszont az nekem nemtudom mennyire felel meg, iroda/ pénztár munkát látok el egész nap, napi 12 órában heti 3-4 napban. Az lenne a lényege hogy az ilyen fények ellen véd.


Így nemtudom használni mert minden fény forrást duplán látok, anélkül pedig nemhiszem hogy van értelme. Jogom van visszakérni a pénzt? 135.000 fizettem kb + a vizsga …


Azon gondolkodom ha kékfény nélkül nem felel meg nekem és nem kérem az nélkül és ha nem adják vissza az összeget akkor feljelentem őket . Ügyvédi biztosításom van, közel 2 hónapja kifizettem, szemuvegem nincs.


Én vagyok a gyökér hogy azon gondolkodom vissza kérem a pénzem és elmegyek máshoz ? ( szombathelyi vagyok…)


júl. 30. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sosem tapasztaltam ilyet.

10 éve vagyok szemüveges. Nekem is -0.75-tel kezdődött, most -5-nél tartok. Az elején nem, de már 3-4 éve nekem is kékfényszűrős szemüvegem van. Nem tapasztaltam ilyet sosem. Próbáld meg visszakérni a pénzt, és másik optikába menni. A jogi dolgokhoz már nem értek, de használj ki minden lehetőséget.

júl. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát ha még azt is tudnád, hogy a kékfényszűrés csak parasztvakítás.
júl. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2

Nekem mikor nem kékfényszűrős volt mindig fájt a fejem, miután az lett nem fájt. Nem hiszem h parasztvakítás. Vagy tapasztaltad?

júl. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3.

Hogyne. Azt tapasztaltam, hogy 50 éve kint vagyok a monitornál sokkal nagyobb felületű kék ég alatt és mégsem dőlt össze a világ.

júl. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4

Viccnek elment. De a kékfényszűrő, ha megkérdezed a szemészek nagyrészét, jó a szemnek.

júl. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5.

Ebben mégis mi a vicc? Semmiféle nagymintás és hosszú követésű kutatás nincs erre, hogy a szűrő nélküli embereknek rosszabb lenne a szeme. Egyszer bedobta valaki, aztán már annyit mondogatták, hogy elhiszik, mint egy dogmát.

De még ha lenne is valami, az megvan ugye, hogy a színösszetevők teljesen ingyen és személyre szabottan állíthatók a monitor és/vagy a VGA menüjében? Akkor meg minek egy szemüveggel az egész környezet színhelyességét folyamatosan torzítani.

júl. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6

Nekem segített és kész. Nem fogom hirdetni meg semmi. Én magamtól választottam nem tukmálták rám. Próbáltam a monitoron a szemvédőket, akkor is ugyan ugy fájt. Mióta van kékfényszűrő, azóta jó.

júl. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez valami töréshiba vagy visszatükröződés. Egyértelműen hibás a lencse. A kékfényszűrő réteg csak annyit módosít, hogy enyhén sárgásabbá teszi a dolgokat, de a képen látható anomáliákat nem okozhat. Egyébként l
júl. 31. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondtàk hogy az én szemem a spéci ( pedig ők is latjak benne a hibát ) .


Roviden szerintem az tortent hogy nem gyártottak le újat hanem megprobaltàk ezt ugyanúgy rám sózni. ( a képen látható anomália jelen volt az első példánynál és a “második” peldanynál is, ami szerintem ugyanaz volt… )

Most erőltetik hogy kékfényszűrő nélkül legyártják nekem, de félek hogy a körülmények miatt fennmarad a fejfájás stb x

júl. 31. 21:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogyan lenne már a szemed hibája, ha a kamera is látja a linkelt kép tanúsága szerint?
júl. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!