Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemészeten sehogy nem tudtam...

Szemészeten sehogy nem tudtam leolvasni az egyik szememmel a legutolsó számot, illetve a villa irányát sem tudtam megmondani. Ez nagyon nagy gond?

Figyelt kérdés

júl. 25. 10:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
legutolsó számot nem kell tudni.
júl. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az alsó vonal felett a legutolsóra gondoltam. Azt sem?
júl. 25. 10:57
 3/16 anonim ***** válasza:
az is kb 0,5 nem vészes.
júl. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én kontaktlencse nélkül egyiket se tudom elolvasni, de lencsével is csak kB a felső 3-4-et. Egyébként szerintem ez a kicsi szemromlás még javítható szemüveggel, már ha erre egyáltalán írnak szemüveget.
júl. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam. Sem szemüveggel, sem semmilyen lencsével nem tudtam elolvasni az utolsót, akárhogy próbálkozott az orvos, sehogy nem ment.
júl. 25. 12:32
 6/16 anonim ***** válasza:
Mindegy, teljesen felesleges is. Az éleslátás "előírt" mértéke önkényesen van meghatározva, így nincs jelentősége.
júl. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
gondolom a kérdező attól tart, hogy ez a látásélességtől független, egyéb probléma, mivel ugye teljes korrekció mellett sem látta, amit kellett volna
júl. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

7.

Pont ezt magyaráznám. Valaki egyszer kijelentette, hogy pontosan 1.00 ívperc az emberi szem felbontóképessége. Hát nem mindenkinek. A szemüveg is csak eddig a határig tudja javítani, nem távcső az. Így ha neki pl 1.0371 ívperc, akkor nem fogja tudni elkülöníteni.

júl. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem ezt magyaráztad. Nem írt dioptriát meg semmit, így simán lehet, hogy makuladegeneráció, vagy valamilyen egyéb scotoma takarja ki a látóterének egy részét.
júl. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

9.

És persze a többi betűnél nem takarja...

júl. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!