Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha optikában esetleg rosszul...

Ha optikában esetleg rosszul mérik be a szemet, de elkészítik a lencsét, utána azon tudnak korrigálni?

Figyelt kérdés
júl. 24. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

nem. Új lencsét kell csináltatniuk.


Optikában max a keretbe tudják becsiszolni a lencsét.

júl. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És mennyire elterjedt, hogy ebbe belemennek, vagy nem vállalják a felelősséget?
júl. 24. 20:08
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Most csináltattam szemüveget, nekem azt mondták, hogy ha két hét alatt nem tudom megszokni, kicserélik. Gondolom optikától függ.
júl. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Simán belemennek, muszáj is, hiszen tévedhetnek ők is, ráadásul más lesz a végleges lencse, mint amit próbán rádraknak. Nálam is így volt anno, újra megmérték, más lett az eredmény és ingyen kicserélték a lencsét arra. Inkább az a poén ebben, hogy ezt egyszer csinálják csak meg, pl. nálam ez alapvetően a garanciát ki is merítette.
júl. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bizonyos, kisebb eltéréseket lehet korrigálni. PL. ha a cylinder pár fokban rosszul áll, valamennyit lehet forgatni rajta. De többségében újra kell csiszolni, igen.

De a szem bemérése úgy történik, hogy téged kérdeznek, hogy jó-e ,vagy sem. Ebből tudnak kiindulni.

Tehát inkább ott van hiba, hogy jól mérik be, de rosszul készítik el. Vizsgáltasd be a kész szemüveget máshol, szemészeten, másik látszerésznél, akkor kiderül, hogy mennyire pontos.

aug. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!