Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét segíthet ezen?

Lézeres szemműtét segíthet ezen?

Figyelt kérdés
Negyvennégy éves vagyok, harminc éve szemüveges. Nem is zavart soha, kifejezetten szerettem szemüveges lenni, mert engem egy jó keret öltöztet. De az elmúlt két-három évben nagyon sok gondom lett a szemüvegekkel. Mégpedig, hogy akármilyen szemüveget írtak fel nekem, mindentől fájt a fejem. Próbálkoztak kevesebb és több dioptriával, cilinderrel, ilyen-olyan bevonatokkal, még prizmás szemüveggel is, egyik sem segített, mind tévút volt. Rengeteg szemorvos, optometrista, több neurológus, végül már pszichiáter is vizsgált, senki nem tudta megmondani, hogy 25 év szemüvegviselés után miért kezdett el egyszer csak szemüvegtől fájni a fejem. Biztos, hogy a szemüveg miatt fáj a fejem, mert ha leveszem, öt percen belül megszűnik a fejfájás, ha visszateszem, akkor egy percen belül újra hasogat. Emiatt kezdek gondolkodni a lézeres műtétben, bár félős vagyok a mellékhatások miatt. A kérdés az, hogy vajon egy korrekció megszüntetné-e a fejfájást!? Az észszerűség nekem azt mondja, hogy igen, hiszen ha a szemüveg viselésétől fáj a fejem, akkor ha nem kellene viselni, remélhetőleg nem fájna.
júl. 24. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Esélyes hogy megszünteti de mindenképp lesz egy előszűrés hogy alkalmas vagy-e rá vagy sem mert előfordulhat sajnos hogy nem vagy alkalmas. De amúgy nem kell félni tőle, maga a műtét kb 1 perc alatt megvan, csak utána lesz egy darabig kellemetlen főleg hogy kb 0-24 napszemüveg és folyamat csepegtetés. És műtétre mindenképp kell a kísérő is
júl. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

44 évesen már nem biztos, hogy van értelme, de majd a felmérésen megmondják. Én olyan 30 évesen estem át ezen, azt mondta a doki, hogy így még van jó 10 évem, aztán ugyanúgy romlani fog a szemem, mert a korral jár.


Kontaktlencsét kipróbáltad már?

júl. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Metionin ***** válasza:
Menj el egy alkalmasságira, az nem jelent semmi kötöttséget és mondd el nekik ezt. Anno nekem is a műtét előtti vizsgálatokon derült ki, hogy miért nem láttam rendesen soha semmilyen szemüveggel korábban. Azóta sem tudom, hogy a szemészeten hogy nem vették ezeket észre vagy miért nem foglalkoztak vele.
júl. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sasszem klinikára menj :) 3-as és mi volt a gond?
júl. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Metionin ***** válasza:
100%

#4. Cilinder volt mindkét szememen de teljesen eltérő mértékben és ha jól emlékszem, a típusa is eltérő volt. 13 évesen lettem szemüveges de igazából soha életemben nem láttam rendesen, mindenesetre kb. 15 éven át évente látott szemész és sosem mondtak semmit, csak eleinte írta fel az egyre erősebb szemüvegeket mert egyikkel sem tudtam fókuszálni, viszont a fejem fájt tőlük. Sportban, táncban észrevettem, hogy nem tudok tengelyben maradni forgáskor, nem találok célba a labdával stb. pedig a szemüveg miatt elvileg jól kellett látnom. Aztán amikor végre elmehettem műtétre, az első vizsgálatokkor rácsodálkoztak, hogy ez hogy nem volt korábban kezelve, ha nem is a pontos mértékét/típusát de magának az asztigmiának a létét elvileg észre kellett volna venniük már az elején.

Amúgy sasszemnél csináltattam én is, életem legjobb biznisze volt.

júl. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A lényeg hogy kiderült és lehetett orvosolni még a dolgot
júl. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, adtam ződet mindenkinek!


Én tökéletesen látok a felírt szemüvegekkel, csak éppen hasogat a fejem mindegyiktől. Teljesen mindegy, hogy mennyi ideig próbálom megszokni, akkor is. Az orvosok, optometristák semmit nem tudnak mondani. A legjobb tanács az volt, hogy ne hordjam. Persze, nem hordom, elvesztem a munkámat, ami számítógéphez köt, egy filmet nem fogok tudni megnézni, marad a rádió. Ha csak el nem ütnek az utcán, mert nem veszem észre az autót, hogy nem hordom a szemüvegem. Ez a szarakodás megy négy éve, felírnak valamit, próbálom megszokni, pokol a napjaim, úgy fáj a fejem, bírom pár hónapig, fél évig, új szemüveg, próbálom megszokni, pokol a napjaim, kör bezárul. Most untam meg.


Ami a kontaktkencsét illeti, nem szeretném. Averzióm is van vele, meg ez akkor a kisérleti nyúl játszása tovább, az meg elég volt négy évig.


Időpontom van már vizsgálatra az egyik klinikára, közben nézegetem, hogy melyik kezelés lenne szimpatikus, bár azt úgy is ott mondják meg. Azt meg, hogy 44 éves vagyok, nem látom akadálynak. Hatvan éveseken is csinálnak műtétet. Amit olvastam, talán ebben a korban még előnyösebb is, mert ilyenkor már nem változik annyit a szem, mint mondjuk húszon éves korban.

júl. 24. 15:10
 8/10 Metionin ***** válasza:
Azért én kíváncsi lennék, hogy melyik volt az a szemüveged, ami az utolsó volt a jók közül és a mostaniak miben különböznek. Más gyártástechnológia lehet, más alapanyag?
júl. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8, Ez az utat is végigjártam már. Találtam egy normális szemészt, ő rögtön azt mondta, hogy próbáljuk meg a kiinduló szemüveget. Ez bevállt, de mivel régi szemüveg volt, ezért csak pár hónapig tudtam hordani. Felírta ezt a régi lencsét, de a lelkemre kötötte, hogy ugyanolyan márkát vegyek, ugyanabban az optikában. Így történt, a dolog működött. De másfél év után megint lencsét kellett cserélni, mert rakás hulladék mindegyik, hiába lettem betanítva, hogyan tisztítsam, hogyan tároljam a szemüveget, besárgult, karcos lett. Akkor legyártattam újra, az optikát megkértem, hogy mindent ugyanúgy mint másfél éve. Így is lett, még is újrakezdődött a fejfájás. Meddig kellene húznom ezt? Hát ha elmúlik majd az ezredik legyártott szemüvegtől vagy lencsétől a fejfájásom? Nagyon belefáradtam.
júl. 24. 16:25
 10/10 Metionin ***** válasza:
Nagyon érdekes. Felesleges szerintem is húzni már az időt, főleg, hogy amennyibe a szemüvegek is kerülnek manapság...remélhetőleg a műtét után már nem lesz ilyen problémád.
júl. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!