Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Teljesen ugyanolyan a szemüveg...

Teljesen ugyanolyan a szemüvegtől miért fáj a fejem, ha a másiktól nem?

Figyelt kérdés

A régi szemüvegem öreg, karcos lett. Ezért az orvos egyetértésével megrendeltem egy újat, ugyanannál a cégnél, ugyanolyan dioptriával és cilinderrel, ugyanolyan márkájú lencsével, és még a keretet is ugyanolyat vettem, mint a régi. A régi szemüveg teljesen jó, az új szemüvegtől hasogat a fejem. Elvittem független helyre bevizsgáltatni a két szemüveget, azt mondta, hogy mintha klónok lennének, mindenben megyegyeznek, még a gyártástechnológiában is, vagyis ugyanolyan géppel készült mindkét pár lencse. A régi szemüveg mégis jó, az újtól fáj a fejem.


Meg fogom kérdezni az orvost is, ha visszajön a szabadságról, de kíváncsi vagyok személyes véleményekre is, miért fájhat a fejem gyakorlatilag ugyanattól a szemüvegtől?


Köszönöm!


júl. 23. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tedd le egymás mellé kinyitva a két szemüveget egy vízszintes felületre, és nézd meg, hogy ugyanúgy áll-e a keret minden része, ugyanúgy felfekszik a felületre pl. Nekem konkrétan úgy szúrták el hasonló esetben az új szemüveget, hogy valahogy meggörbült, megvetemedett a keret, miután beletették a lencsét, amikor visszavittem, csak kézzel próbálták kiegyengetni, de mondanom se kell, hogy azután sem lett jó, mérges is vagyok miatta azóta is. A lényeg, hogy ha torzult a keret, nem úgy fekszenek a lencsék, amikor felveszed, és ettől is fájhat a szemed, fejed. (Én szédültem benne. Nem tudtam hordani, komplett pénzkidobás volt.)
júl. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer jártam így. Több hét próbálkozás a megszokásra és folyamatos fejfájás után letettem egymás mellé a két szemüveget az asztalra. Nyitott szárakkal. És akkor láttam meg, hogy amíg a régi szemüvegnek a lencséknél volt egy íve (magyarul az orr rész kicsit előrébb volt, mint a lencsék túlsó széle), az új szemüveg teljesen egyenes. Meghajlítottam az újat is, csak kicsit, amennyire kézzel lehetett, de ettől lett íve neki is, és onnantól kezdve soha többet nem okozott fejfájást. Nem tudom, hogy nálad mi a baj. Lehet, hogy teljesen más, de nálam ez volt a fejfájás oka.
júl. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jaj, bocsánat, jó irányba mentetek mindketten, de ezt is beállítattam velük, papucs magassága, mindent. Azért még egyszer megnézem, köszönöm!
júl. 23. 12:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Én az íves keretű napszemüvegben szédülök. Aminek a lencséje is olyan domború, nem sima. Lehet, hogy a lencse ugyanaz, de a kerettel már lehetnek bajok, ahogy az #1-es is írta.
júl. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!