Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 25 éves hölgy vagyok, és...

25 éves hölgy vagyok, és úszkáló foltokat látok szemem előtt fekete és fehér, mitől?

Figyelt kérdés
Kicsi korom óta szemüveges vagyok, azaz első osztály általános óta. Mínuszos a látásom és a legutóbbi szemüvegem most is azért lett csináltatva mert ezektől a foltoktol romlott a látásom, fehér foltokat eddig nem vettem észre mostanáig, rengeteg pici pontokat látok ha fénybe nézek vagy és ritkán ha becsukom szemem, fekete pici foltokbol egyre több van pontok pöttyök fonalak szinte minden.... Voltam már ezmiatt orvos nem láttak semmi arra utaló jelet hogy levalna a retina, annyit mondtak hogy vannak ezek a porszemek a szemem belsejébe, de akkor még fehér pont nem volt . Valaki segítene? Félek, megfogok vakulni? Menjek sos szemész? Vagy nyugodjak meg? Mar itt sírok kb

júl. 10. 17:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Ezeket a feketéket kb 6-7 hónapja látom, kis koromba is volt ilyen de elmúlt és az max 1-2 hónap volt. Most már lassan 1 éve látom ezeket
júl. 10. 17:21
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindenkinek vannak ilyen kis foltok a szemében, most csak azért látod őket jobban, mert rákoncentrálsz. Néha több, van amikor nem látom. Sok dologtól függ, hogy mikor és miért.


Kissé beteges amit művelsz. Én is voltam szemüveges, ez a tény nem egyenlő azzal, hogy megvakulsz.

júl. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nyilván, de attól még zavar és eddig fehér nem volt. Nem kell egyből leszologatni
júl. 10. 18:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nyilván, akkor mit aggódsz? 🙄
júl. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért aggódok mert egyszerre több féle bajom van, és nem hiányzik még az is hogy nelássak, ennyire egyszerű
júl. 10. 19:08
 6/8 anonim ***** válasza:
A csarnokvízben úszkáló fehérje foszlányok szoktak ilyet okozni.
júl. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Üvegtesti homály. Ha az orvos nem látott semmit, akkor természetes jelenség. A legtöbb ember agya kizárja, ezért nem észleli, de például erős súrlófénnyel ugyanúgy előhozhatóak mindenkinél.
júl. 11. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem értem az egészet. Voltál orvosnál, azt mondta nincs gond, sőt meg is magyarázta mi miatt van ez, a leírásod végén meg SOS akarsz szemészhez menni, ő szerinted majd mást fog mondani? Ne nézz a fénybe, ha valaki odanéz, akkor mindenki foltokat lát még utána is percekig,mert a csarnokvíz nem hibátlan közeg és fénytöréseket okoz, a szaruhártya sem egyenletes.
júl. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!