Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsében lehet úszni?

Kontaktlencsében lehet úszni?

Figyelt kérdés
Holnap utazom Horvátországba, és eléggé aggódom. Sajnos elég rossz a látásom, és félek hogy baja lenne a szememnek ha havi kontaklencsét viselnék a tengerben úszáskor. Ha mégis abban fürödnék, azt úszószemüvegben tenném. Másik opció a szemüveg, de attól félek hogy elhagynám. Mit gondoltok?

jún. 22. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Lehet, csak ne nagyon nyisd ki a szemed, mert kúszik belőle.

Ha jó az úszószemüveg és nem megy bele a víz, abban kinyithatod.

jún. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
Létezik dioptriás úszószemüveg is, nem vészes áron. Pl. a Decathlon kínálatában.
jún. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
Lehet, csak ne nyisd ki a szemed, mert kijön belőle a lencse. Vagy nagyon jó úszószemüveg kell, amibe nem megy be a víz. Férjem is mindig lencsével megy be, nem szokott tőle baja lenni a szemének.
jún. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem az a fő baj, hogy kiesik a lencse, hanem, hogy könnyen lehet fertőzést kapni, mivel a víz nem steril és a lencse alól nem "folyik" ki, könnyen begyullad. Kérdező, úszószemüveget használj, én is azt szoktam használni, mondjuk nem búvárkodom benne, csak ilyen sima fürdéshez (nyilván zavaró valamennyire, bepárásodik stb., de egész jól használható), illetve ilyen esetekre nekem van mindig egy csomag napi használatú lencse otthon.
jún. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Még alapból is nagy a fertőzéseknek a kockázata a kontaktlencsék használata során (pangó vizes környezetet imádják a mikrobák), hát még ha meg is mártogatod egy természetes fürdővízben.
jún. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!