Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy rakjam fel végre a...

Hogy rakjam fel végre a kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
Eddig 2x voltam gyakorolni,még nem sikerült,holnap megyek harmadjára ,de tök gáznak érzem ,hogy nem megy. Nem tudom lefogni a pillákat úgy,és sokadik próbálkozásra kellemetlen érzés az egész szememnek. Szerintetek? Itthon gyakorlom a szemfehérje hozzáérésével ,de nyilvan az nem olyan. Valakinek tipp?

jún. 20. 01:33
 1/3 A kérdező kommentje:
És érzem ahogy szugerál a nő,és mennyire unja,hogy nem tud felállni mellöllem. Lehet hazahoznám simán menne,de amíg 3x ki-be nem veszem,addig nem lehet.
jún. 20. 01:34
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem az jött be, hogy nem az íriszemre próbáltam rátenni, hanem mellé és aztán még továbbra is kifeszítve a szememet (tehát nem engedem el a másik kezemmel) ráforgatom a szememet és akkor ráúszik a helyére. Az első 1-2 percben amúgy kellemetlen lesz, mert mégis egy nem odavaló dolog van a szemedben de utána eltűnik az érzés. Ha megint el kezded érezni, hogy benne van (mondjuk egy pár óra múlva), akkor valszeg kell műkönnyet használni, mert kezd kiszáradni a szemed. Nekem néha ha nem viszek magammal műkönnyet akkor nap végére annyira "fáradt" a szemem, mintha 1 hete nem aludtam volna. Aztán amikor kiveszem a lencsét akkor minden rendben van.


Amúgy nem tudom neked hogy tanítják, de nekem elég, ha csak az alsó pillákat húzom le és felfelé nézek. [link] Szóval valahogy így. És az így keletkezett fehér részre rakom a lencsét aztán szépen lassan beleforgatom a szemem.

jún. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első pár próbálkozásnál én is reflexszerűen összecsuktam a szememet és ezért nem tudtam úgy lefogni a pillákat. Nem tudom, hogy mondta-e az optikusod, de nekem azt javasolták, hogy mikor közelítem a lencsét a szememhez, akkor nézzek az orromra és úgy próbálja meg. Vagy esetleg felfele (mint az a képen is van ez előző hozzászólásban), viszont az nekem kényelmetlen egy kicsit. De lehet, hogy még az elején össze fogod csukni a szemedet, ha nem fogod a pilláidat, DE próbálj ki minden lehetséges módot, mert ember válogatja, hogy kinek mi áll kézre.

Például nekem azt mondták, hogy azzal a kézzel vegyem ki mind két lencsét, amelyikkel írok, de egyszerűen nem megy. A jobbot a jobbal, a balt a ballal tudom kivenni, de a műkörmöm miatt nem úgy, mint ahogy tanították, hanem másképp. A lényeg, hogy neked legyen kényelmes és álljon kézre.


Esetleg még azt tudom javasolni, hogy kérd meg a szemészt, hogy nem menne ki, hogy egyedül hagyjon, amíg be tudod tenni elsőként. Nekem kedves volt az optikusom, mert egyszerűen nem tudtam kiszedni a lencsét, de mondta, hogy magamra hagy egy kicsit, hogy ne legyen nyomás rajtam és utána egyből ki tudtam szedni, és szóltam neki, hogy sikerült. Aztán már jobban ment, hogy túl voltam az elsőn. De ezt is kell majd sokat gyakorolnod otthon és pár hét és menni is fog. :D

jún. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!